MICHAEL JACKSON HAYATINI KAYBETTİ!

Popun kralı mıchael jackson 50 yaşında hayatını kaybetti

Magazin

MICHAEL JACKSON HAYATINI KAYBETTİ! UCLA Tıp Merkezi'ne götürülen Michael Jackson için doktorların yaptıkları ilk açıklama '50 yaşında, erkek, solunumu durdu' şeklindeydi.

İLK ACİL DURUM TELEFONU

Los Angeles'teki evinde fenalaşan ünlü star için ilk imdat telefonu malikanesindeki bir görevliden geldi. Telefonun, yerel saatle 24.26'da geldiği belirtiliyor.

İlk tıbbi kayıtlara göre Michael Jackson'ın kalbi ve solunumu durdu ve buna bağlı kalp krizi geçirdi. Ancak ölüm nedeni otopsi raporunun açıklanmasıyla kesinleşecek.

İĞNEDEN SONRA FENALAŞTI

Jackson'ın yardımcılarından biri, cilt kanseri tedavisi gören Michael Jackson'a ölmeden kısa süre önce morfin muadili sayılan bir iğne yapıldığını, ardından fenalaştığını söyledi.

42 DAKİKA BOYUNCA KALP MASAJI YAPILDI

CBS News kanalının haberine göre ünlü stara, evinde ve ambülansta 42 dakika süreyle kalp masajı uygulandı, oksijen verildi. Ardından hastanede de onu yeniden yaşama döndürme çabaları bir saat kadar sürdü. Ancak ünlü starın hastaneye götürülürken kona halinde olduğu belirtiliyor.

ÖLÜM NEDENİ TOKSİKOLOJİ TESTLERİNDEN SONRA BELLİ OLACAK

Michael Jackson'ın kardeşi Jermaine Jackson bir basın toplantısı düzenleyerek, otopsinin bugün yapılacağını açıkladı.

Adli tıp kaynakları ise ölüm nedeninin, yapılacak toksikoloji ve doku incelemelerinden sonra belirleneceğini, bunun da birkaç gün alabileceğini bildirdiler.

HASTANEYE İLK GELEN ANNESİYDİ

Haberin duyulmasıyla birlikte UCLA Tıp Merkezi'ne ilk gelen annesi Katherine olduğunu söyleyen hastane kaynakları, ardından yüzlerce hayranının da hastane dışında toplandığını açıkladılar.

POP müziğin kralı Michael Jackson dün geçirdiği kalp krizinin ardından 50 yaşında yaşama veda etti. Los Angeles'taki evinden alınan bir çağrı üzerine buraya ulaşan acil yardım görevlileri, nefes almadığını görünce ünlü yıldıza hemen kalp masajı yaptılar ve ardından hastaneye kaldırdılar. Ancak doktorların bütün çabalarına rağmen ünlü yıldızın Türkiye saatiyle gecce yarısında öldüğü açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde Jackson'un kanser olduğuna dair söylentiler ortaya atılmıştı. Afrika kökenliler arasında milyonda bir olarak görülen ve ciltte renk kaybına neden olan 'vitiligo' hastalığına yakalanan Jackson, 1980'li yıllarda bir takım ameliyatlar sayesinde siyah teninin açılarak beyazlaşmasını sağlamıştı.

Michael Jackson, önümüzdeki ay, Londra'da yaklaşık bir yıl sürecek bir konser serisine başlayacaktı.

Son yıllarda inzivadaydı

Ünlü yıldız çocuk tacizi iddialarından sonra 2005'ten bu yana neredeyse inziva hayatı yaşıyordu. Son senelerdeki bazı sağlık problemleri ve mahkemelerde süren çocukları taciz davaları yüzünden ünlü sanatçı hayli zor durumda kalmış ve beraat ettiği halde epeyce yıpranmıştı. Michael Jackson en son birkaç ay önce bir alışveriş merkezinde tekerlekli sandalye üzerinde görülmüştü. Yüzünü siyah bir eşarp, şapka ve ameliyat maskesiyle gizleyen Jackson, çocukları için bir kitabevinden kitap seçmişti.

Yaşamı

29 Ağustos 1958'de ABD'nin Indiana eyaletinde dokuz çocuğun yedincisi olarak doğan 'kral,' ilk kez sahneye çıktığında 6 yaşındaydı. Daha sonra dört kardeşiyle birlikte kurdukları Jackson Five grubuyla çalışmalar yaptı. İlk solo albümünü 1972 yılında çıkaran Jackson'un 1982'de çıkardığı 'Thriller' albümü dünya çapında en az 27 milyon sattı ve müzik çevrelerinde tam bir efsane oldu. Ertesi sene 'Billie Jean' şarkısı eşliğinde kendisiyle özdeşleşen ünlü 'moonwalk' dansını ilk kez icra etti. Kariyeri boyunca yaklaşık 750 milyon albüm satan ve 13 kez Grammy ödülü alan Jackson tüm zamanların en başarılı şov yıldızlarından biri olarak kabul ediliyordu.

Çocuk tacizi davaları

1993'te 13 yaşındaki bir erkek çocuğunu taciz ettiği iddiası üzerine polis Jackson'un Kaliforniya'daki Neverland adını verdiği çiftliğini basmıştı. Aynı yıl planladığı dünya turunu iptal eden popun kralı çektiği sıkıntılar yüzünden ağrı kesicilere müptela oldunu söylemişti. Daha sonra hakkında birçok taciz davası açılsa da bunların hiçbirinden hüküm giymedi ve en son 2005 yılındaki davadan beraat etti. O günden sonra bir süre Bahreyn, İrlanda ve Fransa'da yaşadıktan sonra yeniden ABD'deki evine dönmüştü.

Evlilikleri

1994'te Elvis Presley'nin tek çocuğu Lisa Marie ile evlenen Jackson iki yıl sonra boşandı. Aynı yıl Debbie Rowe ile evlendi ve 1999'da ayrılmadan iki çocukları oldu. Üç çocuğunun adları Prince Michael I, Paris Michael ve Prince Michael II.YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: