MİLLİ TAKIM'A DAMARDAN DOPİNG!

Rusya'nın Kaliningrad kentinde düzenlenen 2012 Ampute Futbol Dünya Kupası'nda üçüncülük kupasını kaldıran milli takımımız yurda döndü. Milli takım oyuncularıyla havalimanında karşılaşan ünlü sanatçı Müslüm Gürses, DHA mikrofonunu eline alıp oyuncularla röportaj yaptı.

Magazin

MİLLİ TAKIM'A DAMARDAN DOPİNG! Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla saat 23.40'da Moskova'dan İstanbul'a gelen Ampute Milli Takım kafilesi Atatürk Havalimanı'nda üçüncülük kupasıyla poz verdi. Bu sırada şarkıcı Yunus Bülbül'le birlikte yurt dışından dönen sanatçı Müslüm Gürses, milli takım oyuncularıyla sohbet etti. Müslüm Gürses ve Yunus Bülbül daha sonra milli takım oyuncularıyla birlikte "En büyük Türkiye" sloganı attılar.

Video yüklenemedi...
"DÜNYA BİRİNCİSİ OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ"


DHA mikrofonunu eline alan ünlü sarkıcı Müslüm Gürses, "Engelli kardeşlerimiz kupayı almışlar. Sizlerle gurur duyuyoruz. Sizleri birinci olarak da görmek istiyoruz. Devlet büyüklerimiz inşallah sizlere yardım ediyordur. Sizleri dünya birincisi olarak görmek istiyoruz" dedi.

Müslüm Gürses daha sonra futbolcularla sohbet etti.

"HAVA ŞARTLARI BİZİ ETKİLEDİ"


Ampute Milli Takımı Teknik Direktörü Halil İbrahim Köprülü, "Dünya şampiyonasına gitmeden önce dünya üçüncülüğümüz vardı ve dünya şampiyonluğunu hedeflemiştik. İyi futbol oynadık ama hava şartları bize dezavantaj sağladı. Sporcularımızın maç tecrübesi eksiklikleri ortaya çıktı. Arjantin'le dünya üçüncülük maçına çıktık ve bu maçı kazanarak dünya üçüncüsü olduk. Buradan A Milli Takım oyuncularına yarın için başarılar diliyorum. Yürekli olsunlar korkmasınlar ve Macaristan maçını kazansınlar" diye konuştu.

DEVLET BÜYÜKLERİNDEN DESTEK İSTEDİLER


Ampute Milli Takımı Kaptanı İsmail Temiz ise şunları söyledi: "Bizim amacımız Türkiye'ye dünya şampiyonluğu getirmek ama bazı olumsuz şartlar üçüncülük getirdi. Ama bu üçüncülük bizim bulunduğumuz yeri korumamız için önemliydi. Biz üzerimize düşeni yaptık. İnşallah devlet büyüklerimiz maddi manevi desteklerini bizden esirgemez. Devlet büyüklerimiz bizi duysun." (Haber-Kamera:İbrahim YILDIZ/İSTANBUL DHA)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: