MİLYON DOLARLIK BİR OYUNCU OLACAĞIM

Ayşe Özyılmazel gündemde en çok konuşulan isimlerden biri olan didem erol'la kısa bir söyleşi yaptı!

Magazin

MİLYON DOLARLIK BİR OYUNCU OLACAĞIM Oyuncu Didem Erol çok konuşuluyor, her gün magazin sayfalarında bir haberi çıkıyor. Setten kovuldu, Kevin Costner'la sabahladı, Aysun Kayacı'ya laf attı derken; okuyucunun gözüne pek de şık gelmiyor. Peki Didem gerçekte neler yaşıyor, ne düşünüyor? Ben sordum, o cevapladı. Karşımda gerçekten samimi ve iyi yürekli genç bir kadın vardı...

* Siz sadece Hollywood ünlüleriyle fotoğraf çektiren bir kadın mısınız?
-Hollywood ünlüleriyle resim değil, film çekiyorum. Morgan Freeman ve John Cusack'la 'The Contract' 2006, Jackie Chan'le 'Accidental Spy' 2001, David Carradine ile 'The Donor' 2000...

* Sizce dışarıdan nasıl algılanıyorsunuz?
-Halktan çok sıcak, çok olumlu tepkiler alıyorum. Spekülasyonların tamamen kıskanç insanlara ait olduğuna inanıyorum.

* Burada sizin bir hatanız olabilir mi?
-Fazla alçakgönüllü olmak! Zamanında kendini, hayatımı ve çalışmalarımı anlatmamak olabilir. Bir de Türkiye'deki düzeni bilmiyorum.

* Neden Türkiye'desin?
-Çünkü Türkiye'de işlerde süreklilik var. Yurtdışında bir film çevirip altı ay oturuyorsunuz. Ben henüz milyon dolarlık bir oyuncu değilim, o yüzden gelip burada çalışıyorum. Ama milyon dolarlık bir oyuncu olacağım.

* Gelelim hakkında yazılanlara... Mesela Kevin Costner'la sabahlamışsınız diye okuduk...
-Bana 'Ünlülerle fotoğraf çektirmeye meraklı' diyorlar; ben de 'fotoğraf çektirmediğim ünlüler, çektirdiklerimden fazla' dedim. 'Kim?' diye sordular; 'Mesela Kevin Costner Türkiye'ye geldiğinde sabaha kadar beraberdim' dedim ama onların anladığı anlamda değil. Sabaha kadar otel odasında karısı ve arkadaşlarıyla oturduk. Gitar çaldık, şarkı söyledik. Bu bile çarpıtılıyor.

* Bir de Tarantino'yla aşk yaşadığınızı söylemiştiniz fakat, size inanmadılar galiba...
-Kimin inandığı umurumda değil, ben yaşadığımı biliyorum.

* En son 'GoncaKaranfil' dizisinden kovulduğunuz haberleri çıktı. Kovuldunuz mu?
-Hayır kovulmadım. Birinci bölümün çekimlerinde ben dizinin yapım koordinatörünü arayıp ayrılmak istediğimi söylemiştim, gazetecilere de söylemiştim. Sonra bir baktım ki 'kovuldu' oldu. Artık Amerikan Sendika Hakları isteyeceğim.

* Nedir onlar?
-Günde 12 saatten fazla çalışmayı kabul etmeyeceğim. 12 saat çalışmadan sonra 12 saat dinlenme vermek zorundalar, yoksa iki katı para verirler. Karavan veya dinlenme odası da isteyeceğim. DVD ve tekrarlardan da ücret isteyeceğim. Türkiye'deki oyuncuları da sendika hakları istemeye çağırıyorum. İnsani şartlarda çalışma hakları talep ediyorum.

* Gelelim Aysun Kayacı'yla 'filmde öpüşülür mü öpüşülmez mi?' meselesine...
-Ben dizi setindeyken gazeteciler bana gelip klasik 'Öpüşür müsün- sevişir misin?' sorusunu sordular; ben de 'Bu tarz soruları saçma buluyorum. Bu devirde filmde öpüşmem diyen varsa gitsin evinde börek açsın' dedim ve kimsenin ismini vermedim. Ertesi gün gazeteleri açtığımda lafımı Aysun için söylediğim yazıldığını gördüm ve çok şaşırdım.

* Sonra iş nasıl büyüdü?
-Çünkü ben, Aysun bana cevap verdi zannettim, meğer vermemiş. Gazetecilerin kavga çıkartma çabalarından oldu bunlar.

* Val Kilmer'la bir filme başlıyormuşsunuz...
-Evet! İki hafta sonra çekimleri Sofya'da başlıyor. Filmin ismi 'Fake İdentity', soğuk savaş Rusya'sında geçiyor. Ben de bir ajanı canlandırıyorum. Bu kez başrol değil ama beni çok heyecanlandıran bir proje.

* Hollywood'a girmeyi nasıl başardınız?
-Ana dilim İngilizce, oyunculuk eğitimimi Londra'da aldım ve Los Angeles'ta iyi bir çevreye sahibim. Deneme çekimlerine gittim, çünkü orada oyunculuğunuzu ispat etmek zorundasınız. Bir de sofistike kadın oyuncu fazla yok Amerika'da. Evet bir sürü Pamela Anderson var. Ama siz Oliver Stone'la aynı dili konuşabiliyorsanız, zekanızla etkilersiniz.

* Hollywood'daki kadın oyuncular 40'lı yaşlara yaklaşmaya başladıktan sonra çok sıkıntı çekiyorlar. Hollywood gençlik istiyor. Siz de 32 yaşındasınız, bu endişe yaratıyor mu?
-Biraz yaratıyor ama yaşımı göstermiyorum. Çok da endişelenecek yaşta ve görüntüde değilim. Hollywood'da başarılı oluyorum ve daha da fazla olacağım.

* Kendinizi üç kelimeyle tarif etseniz...
-Sevgi dolu, dürüst ve hiperaktif...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: