MİNİK KALPLERİ URFA'DA FETHETTİ

Ferhat Göçer, ‘Minik Kalplerle Elele’ projesi ne bir kez daha destek oldu.

Magazin

MİNİK KALPLERİ URFA'DA FETHETTİ  Göçer, Şanlıurfa Çocuk Yuvası ve Sabancı Kız Yetiştirme Yurdu'nun iyileştirme çalışmalarının tamamlanması sebebiyle memleketi Şanlıurfa'da açılışa katıldı.

Ferhat Göçer'in 29 Aralık'ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda verdiği konserle 57 bin YTL destek sağladığı 'Minik Kalplerle Elele' projesinin Urfa etabı da başarıyla tamamlandı. Göçer, Şanlıurfa Çocuk Yuvası ve Sabancı Kız Yetiştirme Yurdu'nun iyileştirme çabalarının tamamlanması nedeniyle Şanlıurfa'nın kurtuluş gününde şehir stadında halka açık bir konser verdi.

Projenin mimarı Nesrin Ercan'a teşekkürlerini sunan Göçer, 'Bizi böyle sosyal sorumluluğu olan bir proje için hareketlendiren ve katkıda bulunmamıza vesile olan Nesrin Hanım'a hepimiz minnet borçluyuz' dedi. Gündüz konser programından sonra akşam da Şair Nabi Kültür Merkezi'nde çocuk yuvası ve kız yetiştirme yurtlarında kalan çocuklara bir konser veren Göçer, çocuklara 'aranızda doktor olmak isteyen var mı?' diye sordu. Birkaç parmak kalktığını gören sanatçı, 'Aranızda hem doktor hem de şarkıcı olmak isteyen var mı?' diye sorunca yoğun bir istekle karşılaştı ve tüm salon ile birlikte keyiflendi.

Göçer daha sonra konser sonunda sahneye kız yetiştirme yurdu öğrencilerini de davet ederek onlarla birlikte de şarkılar söyledi. Anne ve babası emekli öğretmen annesi Fatma Göçer ve babası Halil İbrahim Göçer'in de izlemesinden dolayı heyecanını dile getiren sanatçı, 'Babamın benden en büyük isteği, köyümüze bir lise yaptırmam. Bir iki yıl içinde babama sözümü tutacağım. buradan söz veriyorum' dedi.

Türkiye çapında, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı, yurtlarda yaşamak zorunda kalan çocukların yaşam koşullarını iyileştirmek ve onları geleceğe daha donanımlı taşıyabilmek amacını güden 'Minik Kalplerle Elele' projesi içinde yer alan Göçer, sosyal sorumluluk projelerine olan hassasiyetinin ve katkılarının bundan sonra da devam edeceğini belirtiyor. (Hürriyet)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: