Miray Daner: Karşısında yaprak gibi titredim

Yıllar önce “Dersimiz Atatürk” filminde Halit Ergenç’le de birlikte rol aldıklarını söyleyen Miray Daner, ve Mustafa Kemal'i canlandıran Ergenç için “Mustafa Kemal’in karşısında duruyordum, nefesim kesilmişti.” dedi.

Magazin

Miray Daner: Karşısında yaprak gibi titredim Kanal D’de yayınlanan “Vatanım Sensin”de canlandırdığı Hilal rolüyle yıldızı parlayan Miray Daner, Elele dergisinin Haziran sayısına kapak oldu.

Dergideki röportajında hakkında merak edilenleri anlatan genç oyuncu, setlere 7 yaşında adım attığını, ilk dizi projesinin “Bez Bebek”, ilk sinema filminin ise “Dersimiz Atatürk” olduğunu söyledi.

Daner, filmde birlikte rol aldığı Halit Ergenç’i sette ilk gördüğünde neler hissettiğini anlattı:

“İlk sinema filmim, 11 yaşındayken rol aldığım ‘Dersimiz Atatürk’tü. Atatürk’ü Halit abi canlandırıyordu. Onu ilk gördüğümde, kendisine Atatürk makyajı yapılmıştı. Mustafa Kemal’in karşısında duruyordum. Nefesim kesilmişti, kalbim pır pır atıyor, yaprak gibi titriyordum. Çocuk yüreğimde Ata’mın karşısında olmaktan duyduğum gururu tarif edemem size. Üstelik Sabiha Gökçen’in çocukluğunu canlandırıyor olmak çok heyecan verici ve unutulmaz bir deneyimdi.”

Halit Ergenç ve Miray Daner, “Vatanım Sensin” dizisinde baba-kız rolünde.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bunlarda ilginizi çekebilir: