Mısır ununun cilde faydaları nelerdir?

Mısır ununun cilde olan faydaları saymakla bitmiyor! İşte mısır ununun cilde olan mucizevi faydaları!

Kadın

Mısır ununun cilde faydaları nelerdir? Mısır ununun sağlığa olan faydasını bilmeyen yoktur. Peki mısır ununun cilde olan faydasını duymuş muydunuz? Mısır unu sivilceleri yok eden dirsek ve koltuk altı kararmalarını beyazlatan mucize bir besindir. Peeling özelliği sayesinde ciltteki ölü deriyi temizleyerek cilde ışıltı katmasıyla bilinmektedir. Bütün bu faydalarının yanı sıra da pek çok bilinmeyen faydası bulunmaktadır. İşte mısır ununun bilinmeyen faydaları!

CİLTTEKİ ÖLÜ DERİYİ TEMİZLİYOR

Vücut sağlığına oldukça faydalı olan mısır ununun cilde de pek çok faydası bulunuyor. Mısır unu peeling özelliği sayesinde ciltteki ölü derileri temizliyor. Cildin kaybettiği elastikiyetini geri kazandırarak yaşlanmayı da önlüyor.

DİRESEK VE KOLTUKALTI KARARMALARINA İYİ GELİYOR

İçerisinde bulunan yoğun miktarda A vitamini sayesinde ciltteki toksinleri atan mısır unu, zararlı UV ışınlarına karşı da ciltte kalkan oluşturur. Güçlü bir ağartıcı özelliği olan mısır unu, koltuk altı kararması gibi bölgelerinde beyazlamasına olanak sağlar.

SİYAH NOKTALARDAN ARINDIRAN MISIR UNU MASKESİ

1 yemek kaşığı yoğurdun içerisine rendelenmiş 1 limon kabuğu ve 1 yemek kaşığı mısır unu ekleyerek güzelce karıştırın. Ardından yüzünüze sürüp 15 dakika boyunca bekletin. Ovalayarak ılık su ile cildinizden temizleyebilirsiniz.

KARARAN DİRSEKLER İÇİN MISIR UNU MASKESİ

1 tatlı kaşığı beyaz kil, 1 tatlı kaşığı mısır ve 1 tatlı kaşığı nemlendirici kremi karıştırıp dirseklerinize peeling yaparsanız kısa sürede dirsek kararmalarını ortadan kaldırabilirsiniz.

SİVİLCE İZLERİ İÇİN MISIR UNU MASKESİ

2 yemek kaşığı mısır unu, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı el kremini karıştırıp biraz su ile sulandırın. Masaj yaparak cildinizde 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: