Mısırlı kızların cinsel taciz çilesi!

Mısırlı bir genç, genç kızların sokakta yaşadığı sıkıntıları araştırmak için kadın kılığına girip Kahire sokaklarına çıktı. Karşılaştığı manzara söze gerek bırakmadı.

Yaşam

Mısırlı kızların cinsel taciz çilesi! Mısırlı genç, kadınların Mısır sokaklarında dolaşırken sözlü tacizlere maruz kalarak yaşadığı sıkıntıları anlatmak için başörtülü ve başı açık olarak iki defa Kahire sokaklarına çıktı. Ancak hiçbir fark olmadı. Kadın kılığında sokağa çıkan gence kimisi arabasına binmesini talep ederken kimi hiç çekinmeden ahlaksız tekliflerde bulundu. Neredeyse sokakta geçen herkes tarafından sözlü tacize uğrayan kadın kılıklı genç, otobüse bindiğinde de rahatsız edici bakışlara maruz kalıyor.

Kadınların bu sıkıntısı için büyük çaba gösterdiğini söyleyen genç, Mısırlı kızların sokakta yürürken panik yaşadığını belirtti. Daha önce Mısır Kadın Hakları Örgütü ‘Herkes için güvenli sokaklar' adıyla cinsel tacizlere karşı bir kampanya başlatmıştı. Ancak kampanya başlayalı 8 yıl olmasına rağmen Mısır sokakları hala güven vermiyor.

Mısır sokaklarında özellikle son zamanlardaki gösterilerde ve üniversitelerde olmak üzere taciz olaylarının artması sonucu başlatılan bu kampanya Mısırlı kızlar için umut kaynağı. Kahire Savcılığı çoğu eğitim kurumlarında olmak üzere 2011-2012 yılları arasında toplamda 5600 cinsel taciz vakasının yaşandığını açıklamıştı.

Kaynak: Haber7
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: