MİTHATCAN'IN İPİNİ UZUN TUTUYORUM

Sezen Aksu'nun oğlu Mithatcan Özer'in sevgilisi olarak tanınan İlhem Khodja aşklarını Elele dergisine anlattı...

Magazin

MİTHATCAN'IN İPİNİ UZUN TUTUYORUM İki buçuk yıl önce herkes 360'ta sahneye çıkan kadife sesli, kabarık saçlı, çok güzel bir caz solistinden bahsediyordu. Bir ay sonra 360'ta sahneye çıkmayı bırakınca şehirde bir belirdi, bir kayboldu. Hiçbir zaman çok göz önünde olmadı, kendini ortalara atmadı, hep merak edildi İlhem Khodja. Ta ki geçen seneye kadar... Erkek arkadaşı Mithatcan, Bodrum sahillerinde poposuna öpücük kondurduktan sonra günlerce magazin gündeminden düşmeyen İlhem, kendini anlattı...

ERKEK ÇOCUK GİBİYDİM

* Almanya-Macaristan-Fransa kökenli anne, Cezayirli baba, Fransa'da geçen yaşam... Karışık bir hikaye mi bu?

Büyükannem ve ailesi savaş sonrası Fransa'ya yerleşmiş ve annem de orada doğmuş. Babam da Fransa'da yaşamak ve çalışmak için oraya yerleşmiş bir Cezayirli. Dört kardeşiz. Ben de mizaç olarak evin ikinci erkek çocuğu gibiydim.

* Müziği bir meslek olarak ilk ne zaman ele aldınız?

Ben hayatta meslek araştırmadım, müzik bana geldi. Ve erken yaşta geldiği için de çok mutluyum. 17 yaşına kadar Lyon'daydım, sonra üniversite için Münih'e, oradan da Berlin'e taşındım. O yıllarda profesyonel şarkıcı olarak çalışmaya ve seyahat etmeye başladım. Anladım ki benim hayatım dil öğrenmek ve şarkı söylemek üzerine kurulacak.

* İstanbul'a nasıl geldiniz?

İstanbul'a ilk gelişim makyaj sanatçısı arkadaşım Jerry Stolwijk sayesinde oldu. İlk geldiğimde modellik yaptım. İkinci gelişimde 360'ın sahipleriyle tanıştım, bir ay orada sahneye çıktım. Önce şehre, sonra da Mithatcan'a aşık oldum!

* Nasıl tanıştınız Mithatcan'la?

Bir partide... Beni görmüş ve aşık olmuş. Yanıma geldi, kesinlikle ucuz flört numaraları, rahatsız edici bir tarzı yoktu, çok kibardı. O gecceden sonra arkadaş olduk. Açıkçası burada böyle ciddi ve güçlü bir ilişki yaşayacağımı hiç düşünmezdim. Türk erkeklerinde çok olan kıskançlığa, kısıtlanmaya hiç gelemem ama tahmin etmediğiniz bir yerde ve şekilde aşık olabiliyorsunuz. Mithat kimseye benzemiyordu, bir gün 'klik' etti ve... Voila! (oldu-bitti)

* İdeal ilişki mi?

Öyle... 'Olduğum gibi kabul edileceğim bir ilişki' umudumu kaybetmiştim. İki yıldır kendimi çok şanslı hissediyorum!

* Peki Sezen Aksu'yla nasıl bir ilişkiniz var?

Ben Sezen Aksu'yla ilk tanıştığım zaman o sadece erkek arkadaşımın annesiydi. Sonra adının Sezen Aksu olduğunu, sonra bir müzisyen olduğunu, ondan sonra da Türkiye'de bir efsane olduğunu öğrendim. Onunla çok iyi bir ilişkimiz var. Bana çok güvendiğini düşünüyorum. Biliyor ki ben onun ya da Mithat'ın ismiyle ilgili değilim...

EVLİLİK FİKRİM DEĞİŞTİ

* 'Sezen Aksu'nun oğluyla birlikte, Türkiye'de kariyer yapmaya çalışıyor' gibi yorumlara ne diyorsunuz?

Sadece İstanbul'da değil, tüm dünyada şöhretli arkadaşlarım var. Ama bu, onların isimlerini arkama alacağım anlamına gelmiyor. Başarının yavaş yavaş, deneyimle, zamanla, çalışmayla geleceğine inanırım.

* Mithatcan'la evlenecek misiniz?

Kağıt üzerindeki imzaya inanmıyorum. İlişkiyi güçlendiren şeyin evlilik olduğunu düşünmüyorum. Aslında gerçek şu ki, evliliğe kısa süre önceye dek inanmıyordum.

* Ne değiştirdi düşüncenizi?

Mithat... Çünkü hayatımda ilk defa hayatımı yaşayıp, aynı zamanda bir ilişki sürdürüp mutlu olabileceğime inanıyorum. Tabii bu yarın evleneceğim demek değil...

* Şu 'popo öpme olayı' hâlâ ayağınıza dolanıyor mu?

Olay bence çok komikti, çünkü ortada hiçbir şey yoktu. Mithat'la zaten bir yıldır birlikteydik, yani yeni bir kız da yok ortada. Bikinim de üstümde, çıplak değilim, rezalet, skandal yok, peki ilginç olan neydi? Bunu anlamakta zorlanıyorum.

Dünyanın farklı şehirlerinde sahneye çıkıp konser veriyorum

* Türkiye'ye yerleşmedim, evim Berlin'de. İstanbul'da olduğum zaman Mithat'la birlikte yaşıyorum, burası ikinci evim...

* Bir yerde düzenli olarak program yapmayı sevmiyorum. Özel gecceler, açılışlar, kısacası özel günlerde sahneye çıkıyorum. Zaten sadece Türkiye'de çalışmıyorum, dünyanın farklı şehirlerinde de sahneye çıkıp konser veriyorum.

* Türkiye'ye gelir gelmez Tamer Yılmaz'la Cosmopolitan için moda çekimi yaptık. Tipik model görüntüsüne sahip olmadığı için hem Türkiye'de hem de başka ülkelerde fotoğrafçılar beni özel moda çekimlerinde kullanmaktan hoşlanıyor. Ancak hiçbir zaman full-time bir model olmadım, bir ajansım da olmadı ama modellik yapmayı seviyorum. Türkiye'deki deneyimlerimden sonra Almanya ve Güney Afrika'da birkaç iş aldım ama anladım ki bu dünyaya ait değilim...

Almanca'da bir söz vardır; 'ipini uzun tut' anlamına gelen. İşte bu aşkın en büyük sırrı. Mithat benim, ben Mithat'ın ipini uzun tutuyoruz. Bu, güvenmeyi de beraberinde getiriyor. Birbirimizi sıkboğaz etmiyoruz. Ayrıca sadece sevgili değil, arkadaşız, aileyiz, birbirimizin her şeyiyiz.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: