Miyako'da Uzakdoğu lezzetleri festivali

Mayıs 2013 –Miyako, Mayıs ayında Uzakdoğu yemek kültürünü farklı imzalarla keşfetmeye davet ediyor. Miyako Lezzet Festivali için İstanbul’a gelen şefler Taeksang You ve Soon Choy Lim Uzakdoğu mutfağının en özgün tadlarını sunacaklar.

Diğer Haberler

Miyako'da Uzakdoğu lezzetleri festivali Swissôtel The Bosphorus, İstanbul’da yer alan, Asya tatlarını geleneksel sunumlarla, özel bir atmosferde sunan Miyako, Mayıs ayında Uzakdoğu Lezzetleri Festivali’ne evsahipliği yapıyor. Singapur Fairmont Otel’in ünlü Japon Restoranı MIRUNI’nin şefleri Taeksang You ve Soon Choy Lim özel festival mönüsüyle konuklarını ağırlayacaklar. Taze ve farklı sunumlu sushiler, misafirlerin önünde hazırlanan tepenyakiler ve Uzakdoğu mutfağının eşsiz tatlarını Miyako, mayıs ayı boyunca lezzet tutkunlarıyla buluşturacaklar.

Japon kiraz çiçeklerinin tüm dünyada bahçeleri, parkları renklendirdiği bahar aylarında Miyako da Uzakdoğu tatlarıyla bir festival yaşatıyor. İstanbul’un klasikleşmiş Japon Restoranı Miyako, konuk şefleriyle başta sushi ve tepenyaki olmak üzere Uzakdoğu yemek kültürünün özel ikramlarını sunuyor.

Miyako, Sushi Bar’ da taze günlük deniz ürünlerinden hazırlanan zengin sushi lezzetlerini, “Nigiri Sushi” ve kurutulmuş yosuna sarılmış “Maki” çeşitlerini geleneksel yorumlarla birleştiriyor. A La Carte bölümünde ise; özel Japon yemekleri Sukiyaki ve Shabu gözlerinizin önünde hazırlandıktan sonra masalar üzerinde bulunan özel ocaklarda pişirilip kimono giyen servis elemanları tarafından sunuluyor.

Singapur’dan gelen iki uzman şef, festivale özel tasarlanmış sushi ve tepenyaki menüsü, Uzakdoğu yemek kültürünün geleneksel ikramları, Mayıs ayı boyunca lezzet tutkunlarını bekliyor.

Miyako, Pazartesi günü hariç 19:00-23:00 saatleri arasında hizmet veriyor.YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: