'Moana'

Walt Disney'in hazırladığı animasyon çizgi filmi, vizyona girdiği günden beri büyük başarı elde ediyor...

Kültür-Sanat

'Moana' Gişede büyük bir başarı yakalayan film, ilk 3 günde 216 bin 287 kişi tarafından seyredilerek, 2 milyon 928 bin liralık hasılata ulaştı.

Çocuklarınızla gideceğiniz muhteşem görsellere sahip bir film!

Sömestr tatilinden fırsat bilerek kızımla birlikte gittiğimiz Moana'da, 3d gözlüklerimizi taktık ve görsel bir şölen yaşadık.

Müziklerine de bayıldığımız filmde deniz ve ada görüntüleri bizi kendimizden geçirdi. Sanki çıktığımızda buz gibi havada üşüyüp atkılarımızı sarınacak olan bizler değilmişiz gibi kendimizi yaz aylarında kumsalda hissettik...

Küçük kızın büyürkenki halleri, büyükannesinin yaşlanması, hastalığı ve ölümü... Öldükten sonra okyanus macerasında ona yardımcı olan ruhu, doğanın kalbinin çalınmasıyla ateş parçasına dönüşen bir kadın ama kalbi yerine konduğunda ateşten çiçeklere dönüşen kadın ve tüm doğayı çiçeklere çevirmesi...

Aynı film içinde bir çok macera, değişim ve olaylardan çıkardığımız dersler ile filmi doya doya izledik. Günümüzde anlamsız animasyon filmlerinin aksine özellikle kız çocukları için oldukça güzel bir film...

Walt Disney Animasyon Stüdyolarının hazırladığı animasyon macera filmi Moana, kendini usta bir kaşif olarak kanıtlamak ve atalarının yarım kalan arayışını tamamlamak için cüretkar bir göreve yelken açan cesur bir gencin hikayesini anlatıyor.

Moana, halkını kurtarmak için kahramanca bir göreve atılan, 16 yaşında, maceraperest, azimli ve merhametli bir kızdır. Yolda her zaman aradığı bir şeyi keşfeder: kendi kimliğini. Maui ise, yarı ölümlü ve her şeyiyle harika bir yarı Tanrı, her türlü hayvanın şeklini alabilen ve denizden adalar çıkartabilen sihirli güçlere sahip karizmatik ve komik biri.

Filmi izlerken çocuklar kıssadan hisse dersler de çıkarabilecekler. Filmin anafikri, hayallerinin peşine düşmekle ve bunları yaparken de cesur olmakla ilgili.

Bir okyanus adasında yaşamanın, yüzünü doğanın verdiklerine dönmenin ve ona saygı duymanın önemi en çok vurgulanan şeylerden.

Bir de doğa ananın kalbini kötülükle alıp kaçarsanız, olumsuzluk gelip bir gün sizi de bulur fikrine vurgu yapılıyor. Bunların hepsi bir araya geldiğinde ortaya müzikal tatta, doğayla ve denizin iç güzellikleriyle bütünleşmiş bir masal çıkıyor.

Çocuklarınızla gidebileceğiniz ve gittiğinizde sizi de içine çekebilecek bir film...

Sitare Atabay Tümsa /gecce.com
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: