Mobil yenilik nokia'da denendi!

Yazılım ve bilişim devi Microsoft, yeni sürüm mobil işletim sistemi Windows Phone 8.1 için geri sayıma başladı!

Yaşam

Mobil yenilik nokia'da denendi! Bilişim ve yazılım sektörünün lider markalarından Microsoft, yeni bir işletim sistemi sürümünü daha yayımlamaya hazırlanıyor. Windows Phone 8 ile Nokia Lumia öncelikli olmak üzere akıllı telefonlara alternatif olarak popüler bir işletim sistemi sunan Microsoft, çeşitli iyileştirmeler, video geçmişi, hızlı arama, Internet Explorer 11, şifre yöneticisi gibi birçok özelliği test etmeye devam ediyor.


Kısa süre önce duyurusu gerçekleştirilen Windows Phone 8.1 için çeşitli söylentiler, görseller ve değerlendirmeler sızmıştı. Şimdi ise UnleashThePhones.Com sitesi tarafından hazırlanan ve YouTube kanalında paylaşılan ilk Windows Phone 8.1 test videosu yayımlandı.

Arkaplanda çalışan ve kullanıcı açısından gereksiz olduğu öne sürülen uygulamalara zaman aşımı getirilerek, batarya kullanım süresinin arttırıldığı biliniyor. Storage Sense teknolojisi sayesinde akıllı cihaz ile çekilen fotoğraf ve videoların nereye kaydedileceği kullanıcının tercihine bırakılmış.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: