Moda hileleri!

Daha uzun görünmek istiyorsanız sizler için derlediğimiz minik tüyoların yer aldığı habere göz atmalısınız...

Kadın

Moda hileleri! Boyum kısa diye hayıflanıyorsanız, daha uzun görünmenizi sağlayacak hileleri denemelisiniz.. Unutmayın minyon olmak; küçük tüyolarla güzel giyinmeyi, modayı takip etmeyi ve alımlı bir kadın olma fırsatını elinizden almaz bilakis hem uzun görünebileceğiniz hem de çok şık olacağınız bir tarza büründürebilir!

Kimse sizden her gün gökdelen kadar uzun topuklu ayakkabılar giymenizi beklemiyor. Dolabınızda birkaç çift sivri burun ayakkabı tutarsanız yararını görürsünüz. Sivri burun ayakkabılar bacak boyunuzu oldukça uzun gösterecektir, hem de topuk boyu ne olursa olsun.

Dikine çizgiler uzun hatlar oluşturur ve bu şekilde olduğunuzdan uzun görünmeniz sağlanır. Bu senenin modasında da kendine yer bulan çizgiler sayesinde bütçenize göre her mağazada birkaç çeşit bulabilirsiniz.

Akseuarlarınızı kendi boyunuza uygun olarak seçmeniz oldukça yararınıza olacaktır. En önce o kocaman çantalardan kurtulmakla işe başlayın. Yanında minicik kalıyorsunuz ve boyunuz daha da kısa gözüküyor. Çok dikkat çekmeyecek minik çantalarla daha düzgün bir görüntü sağlarsınız.

Uygun bir genişliği olan ispanyol paça pantolonlar daha uzun bir bacak görüntüsü yaratır, özellikle de uzun topuklu ayakkabılarınızı kapatacak şekilde olursa. Buradaki püf noktası pantolonun bacaklarınızın üst kısmına sımsıkı oturması ve bel hizasının tam yerinde olması. Bluzunuzu da pantolonun içine sokarak daha uzun bir görünüm elde edersiniz.

Doğru bilinen yanlışlardan olan “kısa kadınlar uzun etek ve elbise giyemezler” görüşü çoktan yalanlandı. Hatta doğru kesimli bir uzun etek uzun görünmenizi sağlayabilir. Vücudunuzu düz bir çizgi gibi uzayacak olan katsız ve kalın parçasız etekler seçmelisiniz. Üzerinize de dar bir tişört ve deri ceketle kombini tamamlayabilirsiniz, ama topuklu ayakkabıları unutmayın.

Ayakkabı alışverişine çıktığınızda aklınızda bulunsun: Ayakkabıda dekolte otomatikman boyunuzu uzun gösterir. Şort, etek ya da elbise giyerken buna mutlaka dikkat edin. Ayaklarınızın üstü ne kadar çok görünürse o kadar işinize gelecektir. Hatta son nokta olarak cildinizin tonuna yakın renkte bir ayakkabı seçerek yokmuş gibi bile gösterebilirsiniz.

Eğer minyonsanız elbise ve eteklerde ya çok uzun modelleri ya da süper minileri tercih etmelisiniz ki bacak boyunuz kesilmesin.Mini etekler daha fazla dekolte vererek boyunuzu uzun gösterir. Ama yine de aşırı açık giyinerek klasınızı kaybetmeyin hanımlar.

Saçınızı oldukça tepeden ve volümlü bir topuz halinde toplarsanız hem daha uzun gözükeceksiniz hem de daha dik duruyormuş izlenimi vereceksiniz. Açık saçların flörtöz tavrından bir süreliğine vazgeçseniz yararınıza olacaktır.


Renkleri daha uzun bir görüntü sağlamak için kullanmak doğru bir stratejidir. Dik bir çizgi görüntüsü vermeye yardımcı olur. Mesela en basit olarak, baştan aşağı simsiyah giymek hem daha ince hem daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Ancak kıyafetinizin vücudunuza tam oturduğundan ve iyi kalite olduğundan emin olmalısınız.

Yüksek belli alt parçaların aşırı kötü kullanımlar yüzünden kötü bir şöhretleri var. Ancak doğru giyilirlerse gövdenizin bir kısmını da sanki bacak boyunuza ekleyen bir ilüzyon yaratacaktır. Ya tam oturan bluzlarla ya da hafif dekolte vereceğiniz kısa tişörtlerle kombinlemelisiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: