Mor dudak makyajının püf noktaları!

İşte koyu mor rujlar için öneriler...

Kadın

Mor dudak makyajının püf noktaları! Ten rengi

Rujunuzun renginin ten renginizle uyumlu olması, mor tonlarındaki rujunuzla ilgili en iyi tavsiye. Bazı tonları bir daha asla kullanmayacağınıza yemin etseniz de, morun diğer tonlarında kendinize yakışan bir tane mutlaka bulabilirsiniz.

Koyu ten renkli kadınların mor ve kırmızı arasındaki tonları kullanmaları gerekirken, açık tenliler ise daha koyu mor tonlarını tercih edebilir.

Doğal gözler

Mor dudaklarınızın ortaya çıkması ve makyajınızın abartılı durmaması için göz makyajınızı hafifçe yapmalısınız. Gözlerinize ten rengi hafif ışıltılı bir far, ve siyah maskara uygularsanız mor rujunuzu rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Ya da gözlerinizi illa boyamak istiyorsanız, Dita Von Teese ve Angelina Jolie gibi kuyruklu eyeliner kullanabilirsiniz.

Kusursuz ten

Vamp görünümlü, mor rujunuzun güzel görünmesi için cildinizin kusursuz olması gerekir. Yüz gölgeleri, aydınlatmaları yüzümüzün karakteristik özelliklerini en az derecede yansıtmak için kullanıyoruz.

Belirgin bir ruj sürdüğünüzde yüzünüzün diğer yerlerini olabildiğince sade bırakmanız gerekir. Parlak farlardan, simli allıklardan uzak durun. Kusursuz cildinize uyguladığınız koyu renk iddialı rujunuz tek başına sizi tanrıça gibi göstermeye yeter.

Kalıcılık

Koyu renkli rujlar çok kolay dağılır ve her yere bulaşır. Rujunuz yüzünden kötü sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsanız kalıcı rujları tercih etmelisiniz. Aksi halde rujunuz dağılarak dudağınızın etrafına bulaşabileceği gibi, kıyafetlerinize de bulaşabilir.

Bir şeyler yediğinizde ya da zamanla dudağınızdaki ruj silinmeye başladığında ortaya çıkan manzaradan hiç hoşlanmayacağınızı bilmelisiniz. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için mutlaka uzun süre kalıcı ve dağılmayan bir ruj almanız gerekiyor.


Tarz yaratın!

Birçok kadın rujların dudaklarını daha ince gösterdiğini söyleyerek ruj kullanmaktan çekiniyor. Peki hep aynı tonlarda makyaj yapmaktan ve hep aynı tarz kıyafetleri giymekten sıkılmadınız mı?

Bu çekince bazen yerinde bile olsa, bu durum sizi yeni şeyler denemekten alıkoymamalı. Farklı makyaj tarzı ya da farklı bir renk ruj sizi tamamen değiştirebilir. Cesaretinizi toplayın ve rujunuzu sürün!

Saç modeli

Kıyafetleriniz, saçınız, makyajınız hepsi koyu tonlardaysa Adams ailesinin bir ferdi gibi görünebilirsiniz.

Kumral ve sarışın kadınların böyle bir derdi olmasa da esmerlerin buna özellikle dikkat etmesi gerekiyor.

Kıyafetiniz ve saçlarınız konusunda çok dikkatli olmalısınız. Mor rujunuzla uyumlu olmadığını düşündüğünüz şeyleri son dakikada değiştirmekten korkmayın!
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: