MÜCADELEYİ BIRAKMAM

Hasankeyf’in sular altında kalmaması için yıllardır savaş veren Tarkan, NTV Ana Haber Bülteni’ne telefonla bağlanarak bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğini, Ilıca Barajı inşaatının durdurulması için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Magazin

MÜCADELEYİ BIRAKMAM Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Ilısu Barajı projesi için kredi verecek Avrupa bankalarının desteklerini çekmeleriyle ilgili önceki akşam NTV’ye yaptığı açıklamada, “Biz özkaynakla bu işe devam ederiz” dedi ve barajdan vazgeçmeyeceklerini ifade etti. Eroğlu, sivil toplum örgütlerinin ve sanatçıların çabalarının da projeyi engelleyemeyeceğini belirtti. Bunun üzerine programa telefonla bağlanan Tarkan, “Hasankeyf’i kurtarmak için mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Biz ülkemizi koruyoruz

“Hükümetlerin asıl görevi, kendilerine emanet edilen bu toprakları, böylesi ender kültürel değerleri ve doğal alanları korumak olmalı” diye konuşan Tarkan, sözlerini şöyle noktaladı: “ıktidarın sivil toplum kuruluşları ve sanatçılarla güç yarışına girmemesi, aksine tepkilere kulak vermesi gerek. ‘ınadına biz burayı yaparız’ demeleri tuhaf. Biz ülkemizin topraklarını korumak, Hasankeyf’in yok olmasını önlemek için uğraşıyoruz sadece. Üstelik bilimsel verilere dayanarak mücadele veriyoruz.”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: