Muhteşem Gatsby’nin Mücevherleri

Di Caprio ve Carey Mulligan’ın başrollerini paylaştığı filmin kostümleri Miuccia Prada’nın imzasını taşıyor. Filmin kostüm tasarımcısı ve aynı zamanda yönetmen Baz Luhrmann’ın eşi olan Catherine Martin, Miucia Prada ile birlikte Miu Miu ve Prada arşivlerindeki 40 elbisenin uyarlamasını yaptı.

Kadın

Muhteşem Gatsby’nin Mücevherleri Amerika’nın kriz dönemindeki şaşaalı dünyasını anlatan, dönemin simgesi olan mücevherler ise bu sene 175. yaşını kutlayan efsanevi mücevher evi Tiffany & Co’ya ait. Markanın arşivlerinden ve dönem parçalarından esinlenilerek, özel olarak tasarlanan koleksiyon için Catherine Martin ve Tiffany & Co. ekibi birlikte uzun bir hazırlık süreci geçirmişler.

Tiffany & Co. Başkan Yardımcısı Jon King şöyle diyor; “Tiffany, şüphesiz, tam olarak bu dönemin yani 20’li yılların bir parçası. Marka, o dönem zengin ve ünlülerin yakın takibi altındaydı.” The Great Gatsby’i heyecanla beklemek için bir başka neden daha!

Tiffany & Co’nun Jazz Age döneminin zarafetini yansıtan The Great Gatsby Koleksiyonu’nun en etkileyici parçaları arasında sadece bir kereliğine üretilen, uzun sıralarla dizilmiş tatlı su incileri ve pırlantalarla bezeli, klasik 1920’ler stilinde saç aksesuarı, bileklik ve yüzük yer alıyor.

L'Officiel

Bunlarda ilginizi çekebilir: