Muhteşem Yüzyıl yayından kaldırıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da eleştiri oklarına hedef olan Muhteşem Yüzyıl dizisi yayından kaldırıldı. 3 Nisan Çarşamba akşamı Star TV'de, Muhteşem Yüzyıl dizisi yerine Survivor'un tekrarı yayınlanacak.

Magazin

Muhteşem Yüzyıl yayından kaldırıldı Dizide Kanuni Sultan süleyman'ı oynayan Halit Ergenç, gecce.com koordinatörü Mehmet Sarışın'a, kendisi ve ekibi için müthiş sürpriz ve hayal kırıklığı olan bu olayı bizzat kendisi açıkladı.

Halit Ergenç, "Maalesef, 45 yıl Osmanlı'yı yöneten Kanuni Sultan Süleyman yenildi. Yayından kaldırıldık. Çarşamba akşamı biz yokuz artık. Hürrem de Almanya'ya dönüyor. Morali çok bozuk. En büyük şoku Gürkan Uygun yaşadı. Çünkü kendisi dizide Mimar Sinan'ı oynayacaktı. Ancak daha bir bölüm bile oynayamadan diziye veda etmek zorunda kaldı. Allah'tan oynayacağı bölümlerin parası kendisine peşin ödenmişti. Yahya Efendi de bu karar karşısında büyük darbe aldı. Çünkü kendisi bu dizide oynayacağı bölümlerden alacağı paraya güvenerek, kooperatife girmişti. Şimdi taksitlerini nasıl ödeyecek onu düşünüyor. Nigar Kalfa da bu şokla ne yapacağını şaşırdı. O da Makedonya'ya ailesinin yanına gidecek. En şanslı oyuncular ise Pargalı ibrahim ile Valide Sultan. Çünkü ikisi de öldü ve bu acıyı yaşamadılar" dedi.

Mehmet Sarışın, Halit Ergenç'in bu açıklamaları karşısında şok yaşarken, aklına geleni hemen söyledi:

- İyi oldu. İzleyiciler Şehzade Mustafa'nın babası tarafından boğdurulmasını görmeyecekler!

Halit Ergenç'in, Mehmet Sarışın'a cevabı şöyle oldu:

- Görecekler, görecekler... Nisan 1..."

Not: Bu röportajın gerçek kişilerle hiçbir ilgisi yoktur!

İkinci not: Mehmet Sarışın, Halit Ergenç ile bu fotoğrafı dün Kadıköy Balık Pazarı'nda çektirmiştir. İsterseniz; bu fotoğrafın hikayesini Mehmet Sarışın'dan dinleyelim:

- Bir baktım, Halit Ergenç ile oğlu Ali... Herkes gelip onlarla hatıra fotoğrafı çektiriyor. Ben de yanaştım, "Ben de isterim" dedim. Tabi memnuniyetle dedi. Cep telefonumu elimden aldı. Kendisi ayarladı. Yanına gelmemi istedi. Sağ elini uzatıp, telefonu ters çevirdi ve birlikte fotoğrafımızı kendisi çekti. Sonra da bana gösterip, "Nasıl, güzel çekmiş miyim?" dedi. Çok güzel, çok güzel dedim. Niye bu kadar sevindiniz diye sormadan edemedi. Şimdi anlayacaktır...

Bunlarda ilginizi çekebilir: