MUHTEŞEM YÜZYIL, YENİDEN YAYINLANACAK MI?

Rusya'da yayınlandığı Domashniy kanalının reytinglerin neredeyse 3 kat artıran Muhteşem Yüzyıl'ın ilk 13 bölümü ekrana geldi. Rus kanal şimdi ikinci 13 bölüm için TIMS ile anlaşacak ve dizi kaldığı yerden itibaren yayınlanmaya devam edecek.

Magazin

MUHTEŞEM YÜZYIL, YENİDEN YAYINLANACAK MI? Konuyla ilgili TIMS şu açıklamayı gönderdi:

2012 yılı itibariyle 40 ülkede yayına başlayan ve yayınlandığı ülkelerde beğeniyle takip edilen “Muhteşem Yüzyıl” özellikle Rusya’da büyük ilgi görüyor.
Yayınlandığı ilk günden itibaren izlenme rekorları kıran ‘’Muhteşem Yüzyıl’’ dizisi 2011 senesi içerisinde Cannes'da düzenlenmiş olan MIPTV Televizyonculuk Fuarında gerçekleşen dev lansmanı ile dünyaya tanıtılmıştı. 22’si Ortadoğu’da olmak üzere 40 ülkede izleyicileri ile buluşan “Muhteşem Yüzyıl” yayına başladığı her ülkede izlenme rekoru kırıyor. İlk olarak Slovakya ve Çek Cumhuriyet’inde yayına giren Muhteşem Yüzyıl dizisi, %45'e varan izlenme oranları ile kısa sürede önemli bir başarıya imza atmıştı.

Ukrayna’lı Ortodoks bir papazın kızı olan ve Kanuni Sultan Süleyman’la nikah kıydıracak kadar büyük bir aşk yaşayan Aleksandra La Rossa’yı Rus halkı büyük bir ilgi ilgiyle takip ediyor. Asıl adı Aleksandra olan Hürrem Sultan, yayınlandığı Domashniy kanalının izlenme oranını neredeyse üç katı arttırdı. Kanalın ortalama izlenme payı 2.3 iken dizinin yayına başlamasıyla bu rakam 6.1’e ulaştı. İlk 13 yayınlanan ve büyük ilgi gören dizinin yeni bölümleri Rus izleyiciler tarafından heyecanla bekleniyor.

Yapımını TIMS Productions, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, yönetmenliğini Yağmur ve Durul Taylan’ın yaptığı, “Muhteşem Yüzyıl” 2012 yılında 60 ülkeye ulaşmayı hedefliyor. Güney Amerika, Fransa, İtalya, Almanya ve İspanya gibi girilmesi zor olan pazarlar üzerinde de çalışmalar devam ederken “Muhteşem Yüzyıl” şuana kadar en fazla ülkeye satılan Türk dizisi oldu.

Bunlarda ilginizi çekebilir: