MUHTEŞEM YÜZYIL'DA BU AKŞAM NELER OLACAK?

Magazin

MUHTEŞEM YÜZYIL'DA BU AKŞAM NELER OLACAK? Kanuni Sultan Süleyman hayatta duymaktan en çok korktuğu sözleri Valide Sultan’dan duydu.

İki buçuk saat kadar kısa bir sürede kazanılan Mohaç Meydan Savaşı sonunda Kanuni Sultan Süleyman’ın kibrini yenmek için kendi mezarını kazdırıp içine girdiği sahne izleyicisini ekran başına kilitlemişti. “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin geçtiğimiz hafta yayınlanan 29. Bölümün finalindeki Valide Sultan ile Kanuni Sultan Süleyman’ın diyalogları izleyicide aynı etkiyi yarattı. Valide Sultan’ın Kanuni Sultan Süleyman’ın kibri üzerine yaptığı sert konuşma Kanuni’nin gerçeklerle yüzleşmesine neden oldu.

Valide Sultan kızı Hatice Sultan’ın gebeliği boyunca eşi İbrahim Paşa’dan ayrı kaldığını ve Anadolu’daki isyanı bastırmak üzere başka birini görevlendirmesini istemesi üzerine Kanuni’nin verdiği “Devlet-i Aliyeyi kadın aklıyla mı idare edeceğim” sözü Valide Sultanı çılgına çevirdi. Bu söz Kanuni Sultan Süleyman’ın hayatta duymaktan en çok korktuğu sözleri Valide Sultan’dan duymasına neden oldu.

İşte o anlar:

Video için tıklayınız...

Bunlarda ilginizi çekebilir: