'MUHTEŞEM YÜZYIL'IN DÜNYA LANSMANI GERÇEKLEŞTİ!

Cannes'da düzenlenen 2011 MIP TV Televizyon Fuarı'nda ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinin dünya lansmanı gerçekleşti. İşte gecceden ayrıntılar...

Magazin

'MUHTEŞEM YÜZYIL'IN DÜNYA LANSMANI GERÇEKLEŞTİ! 4-7 tarihleri arasında, Cannes'da, 107 ülkeden yaklaşık 1500 satıcı, 4000 alıcı olmak üzere 5500 firmanın katılımıyla gerçekleştirilen MIP Televizyon Fuarı'nın yıldızı, Global Agency dünya satış haklarına sahip olduğu, TIMS Prodüksiyon yapımı olan “Muhteşem Yüzyıl” oldu.

Halit Ergenç ve Meryem Uzerli'nin de onur konuğu olarak katıldığı Grand Hotel'de gerçekleşen partide, aralarında Sony Pictures'dan Warner Bros'a, Fox TV'den NBC'ye kadar dünyanın en önemli TV patronlarının da bulunduğu yaklaşık 500 davetli gecenin geç saatlerine kadar eğlendi.

Partiye kırmızı renk elbisesi ile katılan Meryem Uzerli konukları güzelliği ile büyüledi. '1001 Gece' ile özellikle Balkanlar ve Ortadoğu'da büyük hayran kitlesine sahip olan Halit Ergenç ise hayranları ile uzun süre fotoğraf çektirdi. Avrupa'dan bu gece için özel olarak gelen 8 kişilik grubun canlı müzik performansı ile eğlence gece boyu sürdü.

Halit Ergenç gece ile ilgili olarak "Bu gece için bizler çok heyecanlıyız. Burada da gördüğümüz büyük ilgi bizi çok mutlu etti. Tarihi bir dizi yapmak günümüz dizisi yapmaktan daha zevkli bir takım şeylere sahip. Çekimler oldukça uzun ve zorlayıcı geçebiliyor ama çok zevkli. Daha önce bildiğiniz özellikle okulda okuduğunuz ama farkına varamadığımız bu tarihi konuları canlandırmak özellikle de tarihteki efsane bir padişahı bugüne yansıtabilmek insana büyük bir heyecan veriyor. Başka bir döneme ait başka hayatları izlemek insanların da çok hoşuna gidiyor. Bu dizi için çok çalıştık ve çok kitap okuduk. İçine kendimizden de bir şeyler katmaya çalışıyoruz. Diziye hazırlanırken çok ciddi ve uzun süren bir çalışma dönemimiz oldu. Bu dizinin çok özel bir durumu var. Yurtdışına açılmak bizim '1001 Gece'den sonra yaşadığımız bir olaylar. Biz tüm ekibimizle büyük bir emekle ve heyecanla sadece diziyi üretmeye çalışıyoruz. Tabii ki satılması ve başka ülkelerde de izlenmesi bizim için bambaşka mutluluklar getirecek" derken, Meryem Uzerli ise "Bu dizide olduğum için çok mutluyum. Hayatımda Hürrem öncesi ve sonrası çok şey değişmedi. Sadece insanlar çok daha iyi davranıyorlar bana. Her yerde sevgilerini gösteriyorlar. Bu ilgiyi Cannes'da bile yaşamak beni çok sevindirdi. Bizler oyuncuyuz, sadece işimizi yapmak için yaşıyoruz. Gördüğümüz bu ilgi ise benim için işin ödülü. Herkes bu işe çok sevgi verdi. Çok emek veriyoruz. İnsanlar bizi ve dizimizi çok seviyorlar. Çok güzel bir ekiple çalışıyoruz. Her konuda birbirimize çok yardım ediyoruz. Her şey çok güzel gidiyor ama şimdi dünya da bizi izlerse yaptığımız işin karşılığını daha da fazla almış olacağız. Ben her şey için herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Geccenin mimarı İzzet Pinto ve TIMS Yapım'ın sahibi Timur Savcı'nın da tebrikleri kabul ettiği ve yaklaşık 70 ülke televizyonlarından katılım olan gecede Pinto "Muhteşem Yüzyıl'ı temsil etmekten gurur duyuyorum. Benim hayatımda bazı dönüm noktaları oldu. İlki 'Gelinim Olur musun?' du.. Bana bu sektöre girme ve çok ciddi bir başarı yakalama şansı verdi. Sonrasında '1001 Gecce' dizisi yakaladığı başarı ile kariyerimde çok önemli bir yere sahip oldu. Bu diziyle tüm Balkanlar'a açıldık ve Türk dizilerinin dünyada fenomen haline gelmesine vesile olduk. Şimdi ise 'Muhteşem Yüzyıl' ile dünya kanallarının karşısındayız. Türkiye'de bugüne kadar yapılmış en iyi prodüksiyonlardan biri olan bu dizinin benim için yine bir dönüm noktası olacağına inanıyorum. Fuarda Hindistan, Venezüella hatta Güney Amerika'dan bile talep aldığımızı düşünürsek, hem şirket olarak bizi hem de Türk dizilerini dünyada bambaşka bir yere taşıyacağını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Yaklaşık 40 ülkenin bu diziyi almasını ve yayınlamasını bekliyorum. Çünkü çok büyük bir ilgi var. Bu anlamda bu projede benimle iş birliği yapan Timur Savcı'ya da tekrar teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Umarım hep böyle keyifli işlere imza atarız" dedi.


Pinto ayrıca dizi için yüzlerce randevulu görüşme yaptıklarını ve yaklaşık 20yi aşkın ülkenin proje ile çok yakından ilgilendiğini sözlerine ekledi.Yapımcı Timur Savcı ise "Bizim açımızdan oldukça verimli bir fuardı. İlgi bekliyorduk ama daha önce Türk yapımları ile ilgilenmeyen dünya şirketlerinin de bizi yakın takibe alması çok heyecan verici ve baş döndürücüydü. Bizce bu seneki fuarın yıldızı 'Muhteşem Yüzyıl' dı. Ayıca dünya lansmanı açısından da harika bir organizasyon oldu. TIMS Prodüksiyon olarak artık dünyadaki yapım şirketleri arasında önemli oyunculardan biri olduğumuzu hissettirdiler. Mutluyuz" dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: