MUHTEŞEM YÜZYIL'IN TAHTI SALLANIYOR!

Diziler sadece ekranda değil, yazılı basında da yarışıyor. İşte dizilerin Mayıs ayı haber karnesi...

Magazin

MUHTEŞEM YÜZYIL'IN TAHTI SALLANIYOR! Yakaladığı geniş izleyici kitlesiyle ekranın en çok ilgi çeken programların başında yer alan dizilerin sezon sonu yaklaştıkça heyecan dozu da yükseliyor. Medya takip ajansı Interpress’in, televizyon dizilerinin yazılı basındaki yansımalarını araştırdığı rapora göre, ilk bölümünden itibaren çıkan haber sayısında liderliğe yükselen “Muhteşem Yüzyıl” dizisi, Mayıs ayında da liderliği bırakmazken, uzun zamandır birincilik için çekiştiği “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisiyle arasındaki fark da hızla kapanıyor.


İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergide çıkan kanal haberlerinin tek tek incelendiği Interpress’in araştırmasında, geçtiğimiz ay “Muhteşem Yüzyıl” isminin geçtiği 709 haberle yazılı basında yer alırken, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” 611 haberle ikinciliğini sürdürürken, birinciyle aradaki farkı bir önceki aya göre biraz daha kapattı. Mayıs ayında üçüncü sırayı “Fatma Gülün Suçu Ne?” hakkında çıkan 277 haberle aldı.


Kanalların yayınladığı ve basında haberi çıkan 78 dizi içinde, Nisan ayında çıkan haber adetlerine göre ilk on şu şekilde oluştu;


YERLİ DİZİLER

1) Muhteşem Yüzyıl

2) Öyle Bir Geçer Zaman Ki

3) Fatma Gülün suçu Ne?

4) Behzat Ç.

5) Arka Sokaklar

6) Ezel

7) Yahşi Cazibe

8) Hanımın Çiftliği

9) Çocuklar Duymasın

10) Tövbeler Tövbesi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: