Mükemmel aşk var mı?

İlişkide mutluluğun formülü, çiftlerin birbirini asla suçlamaması ve hata arayarak huzursuz etmemesidir.

Kadın

Mükemmel aşk var mı? İlişkiler hakkında bazı doğru bildiğimiz yanlışlar bizi mutsuzluğa doğru sürüklüyor olabilir. İnsan bir kere yanlış yapabilir, o zaman mutlaka şans verilmelidir. Fakat aynı yanlış bir kez daha yapılırsa o zaman büyük bir hata olur.

Filmler, kitaplar ve sosyal medya aracılığıyla edindiğimiz fikirler ve düşünceler, bir ilişki içerisindeki cinsellik ögesi ile ilgili beklentilerimizi de etkilemektedir.

Her şeyin mükemmel bir şekilde ve mükemmel bir zamanda meydana gelmesi gerektiğine dair romantik efsanelerin gerçeklik ile ilgili hiç bir bağı yoktur. Sağlıklı bir cinsel ilişki için, çiftler cinsellik ile ilgili tüm duygu ve düşüncelerini birbirleri ile paylaşmalıdır.

Sağlıklı ilişkiler, bireyler arasındaki cinsel etkileşimin nasıl olması gerektiğine dair iletişimin kurulması ile sağlanabilir. Mümkün olduğunca cinsel hayatınızı canlı tutacak öneriler getirmek ve tutkunuzu hep zinde tutmak, birbirinizin zaman ve ihtiyaçlarına saygı duymak sağlıklı ilişkilerin olmazsa olmazlarıdır.

Çiftlerin cinsel hayatlarını önceden planlamalarını gerektiren, yorgunluk, yeteri zamanın olmaması ya da çocuklar ile beraber yaşamak gibi bir çok durum vardır.

Hepimiz, bizi destekleyecek, yanında mutlu ve huzurlu hissedeceğimiz bir ruh eşimiz olduğuna inanırız, bu da gayet normal bir durumdur.

Sizi mutlu etmek için bir başkasını aramak hatalı bir tutumdur. Bu tür bir tutum içerisine girdiğimizde, karşımızdaki insana ‘bizi tamamlamaları gerektiğine’ dair yersiz bir sorumluluk yüklüyoruz.

Mükemmel aşk diye bir şey yoktur ve bu tür bir aşkı yaratabileceğimize inanarak davranmak bize sadece öfke, mutsuzluk ve sorun verir.

İlişki içindeki çatışmalar ve farklılıklar gün yüzüne çıktığında doğru kişiyle birlikte olmadığımız inancına kapılırız. Artık sevgilimize dair duyduğumuz hisler gerçekçi olmamaya başlar. İlişkiyi bir sorun olarak görür ve en hızlı çözümü uygularız: ayrılmak.

Artık ne yapacağımızı bilemediğimizde, ilişki için çabalamak ve emek vermek yerine ayrılığı kabulleniyor ve bu yolu izliyoruz.

Her ne kadar tuhaf ve saçma olsa da, bir çoğumuzun aklında yer alan ilişkilere ait fikirlerden biri de budur.

Bazen, sevgilimizin ilahi güçleri olduğunu varsayar, biz hiçbir şey demeden, ne istediğimizi ve neye ihtiyacımız olduğunu bilmelerini bekleriz. Ayrıca, eğer kendi kendilerine nasıl hisettiğimizi anlamazlarsa, öfkeye kapılır ve ilişkiye zarar veren sorunlar silsilesi başlatırız.

İhtiyaçlarımızı ifade etmeyerek ve sevgilimizin bir şekilde aklımızı okumasını bekleyerek sadece kendimize ve ilişkiye zarar veriyoruz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: