Mümtaz'ın yeni planı ne?

Televizyon izleyicisi ile geçtiğimiz hafta ilk bölümüyle taşıştığı ‘Kadim Dostum’ adlı yeni bir komedi dram dizisinde bu hafta da heyecan ve kahkaha başrolde olacak Yapımcılığını Boyut Film / Murat Tokat’ın üslendiği, İlker Aksum, Metin Yıldız, Eren Hacısalihoğlu, Murat Eken, Damla Aslanalp, Dilara Asyürek, Arif Erkin, Tarık Papuççuoğlu, Zeyno Üstünışık, Nilgün Karababa, İpek Ayaz, Doğukan Polat, Erol Aksoy, Ünal Silver, Aydan Burhan, Dilek Çelebi, Suna Selen, Dilşah Demir, Şenay Aksoy, Sinan Bengier ve Elif Sümbül Sert’in rol aldıkları Kadim Dostum, iki telkari ustası dede ve leblebici çocuklarının 60 yıllık bir rekabetini konu alıyor.

Magazin

Mümtaz'ın yeni planı ne? İlk bölümünde bol kahkahalı sahnelerin yanı sıra zaman zaman duygu yüklü sahnelerin de yer alacağı Kadim Dostum, sıcacık bir aile dizisi olarak özlenen eski Türk filmleri lezzetini izleyicisine yaşattı.

2. BÖLÜM ÖZETİ

MÜMTAZ’IN YENİ PLANI VAR!

Kadim ve Dostum aileleri, borçlarından kurtulmak için Mardin’in en zengin ailesi Cavidan’ların kızı Cemile’ye aynı anda talip olurlar. Hanna ise babasının köklerini, ailesini tanımak için kimliğini gizleyerek Mardin’e gelmeye karar verir. Bunun için Dostum’ların telkarilerini bütün avrupaya pazarlamak istediğini söyleyen bir mesaj atar. Bu mesajı alan Dostum’lar kız isteme evinden gizemli bir şekilde kaçınca, Bayram Kadim durumdan işkillenir.. Bu arada borçlar yüzünden çaresizlik içindeki Kadim ve Dostum ailelerinin dükkanlarını kendisine satmalarını bekleyen Mümtaz, bu gerçekleşmeyince neler olduğunu öğrenmenin peşine düşer. Bilal Aysel’den Hanna’nın gelişini, Meral’den de Cavidan’ların kız Cemile’yi Ferzan’a aldıklarını öğrenip, Mümtaz’a iletir. Mümtaz her iki işi de bozmak için yeni planlar kurar. Bayram Kadim de Recep Dostum’un Cemile’yi istemekten bir anda neden vaz geçtiğini öğrenmenin derdindedir. Tüm olanlardan habersiz Almanya’dan kucağında babasının külleriyle Mardin’e inen Hanna’nın gelişiyle ortalık iyice karışır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: