Murat Akgün sosyal medyayı salladı!

“İçime atıyorum aşk” ile sosyal medyayı salladı!

Kültür-Sanat

Murat Akgün sosyal medyayı salladı! 2005 yılında sözü ve müziği kendisine ait olan “Git Gideceksen” albümü ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Ardından 2008’de “Böyle bağlar” 2012’de “Hain” albümünü çıkarttı. 2014 yılında sözü ve müziği Doğuş’a aranjesi Serdar Erken’e ait olan “İçime atıyorum aşk” adlı eseri “The Sound” adı altında çıkarmış ve bu proje ile bir ilke imza attı. Türkiye’de ilk kez bir şarkının akustik, pop ve Ankara versiyonunu yaparak görsel ve yazılı basında da dikkatleri üzerine çekti.

7’den 70’e insanlar bu şarkının videosunu çekip sosyal medya hesaplarında paylaştı. Peki böyle bir etkiye sebep olan “İçime atıyorum aşk”ın yorumcusu kimdir?

Aslen Mardin Derik doğumlu olan sanatçı İstanbul da büyümüş eğitimini İstanbul’da tamamlamış. 4 dil bilen sanatçı Türkçe, İngilizce, Kürtçe ve Fransızca konuşmaktadır. Aynı zamanda iyi bir altın tasarımcısı olan sanatçı bu konuda çalışmalarını sürdürmektedir. Sporla yakından ilgilenen sanatçı son 1 yıldır oyunculuk ve diksiyon dersleri almaktadır.

Sanatçının Avrupa ve Ortadoğu da bir çok konser ve sahne çalışması olmuştur ve halen devam etmektedir. Kendisine ait besteleri de vardır. İlkokul çağlarından müzik öğretmenlerinin dikkatini çekmiştir gençlik yıllarında ise bir çok belediye ve özel korolarda görev almıştır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: