Murat Boz'dan duyarlı davranış!

Şarkıcı Murat Boz'un TÜRK Eğitim Vakfı’na (TEV) 250 bin lira bağışladığı ortaya çıktı. Ve şarkıcı bu bağışı kimseye haber vermeden sessiz sedasız yapmış. Murat Boz'un yaptığı bağış ise bakın nasıl ortaya çıkmış?

Magazin

Murat Boz'dan duyarlı davranış! Genelde onu seslendirdiği şarkılarla, 'O Ses Türkiye'deki jüri performansıyla ve Aslı Enver'le yaşadığı aşkla gündemde görüyoruz. Ama Murat Boz'un kimsenin bilmediği bir yönü daha ortaya çıktı. Şarkıcı kimseye haber vermeden TEV'e 250 bin lira bağışlamış. Üstelik bu bağışı TEV yönetimine bile bildirmeden yapmış.

Murat Boz'la ilgili bu durumu Hürriyet'ten Vahap Munyar ortaya çıkardı. TEV yönetimiyle sohbet eden Munyar, olayı köşesinden şöyle anlattı:

TÜRK Eğitim Vakfı’nın (TEV) Rona Yırcalı başkanlığındaki yönetimi banka hesaplarından birine 250 bin lira yatırıldığını fark edince harekete geçti.

TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, Genel Müdür Yardımcısı Şenol Özdemir önce bağışın kendilerine yapıldığından emin olmak istedi.

Özdemir, Boz’a ulaştı, ilk sorusu şu oldu:

- Siz, bizim bildiğimiz, şarkıcı, söz yazarı, oyuncu Murat Boz musunuz?

Telefondaki ses doğruladı:

- Evet...

İkinci soru yatırılan para ile ilgiliydi:

- TEV’in hesabına 250 bin lira yatırmış görünüyorsunuz. Bu parayı gerçekten TEV’e mi gönderdiniz?

Boz, sakin, yanıtladı:

- Elbette TEV’e gönderdim. Eğitime katkım olsun istedim.

Ardından ekledi:

- Bunu başlangıç olarak düşünüyorum. Bütçem uygun oldukça bağışı sürdürmek isterim.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: