Murat Boz'dan Gezi açıklaması!

Ünlü şarkıcı Murat Boz basın danışmanının Levent’te bulunan ofisinde basın mensuplarına sözlü olarak açıklamalarda bulundu.

Magazin

Murat Boz'dan Gezi açıklaması! Yaklaşık 40 dakika süren basın açıklamasında Boz şunları kaydetti:

Yaklaşık bir haftadır süren Gezi Parkı olaylari ile ilgili görüşüm net ve kesindir.Haklu ve baruşcıl taleplerini dile getiren halkın tüm kalbim ve aklımla yanlarında olduğumu, onları desteklediğimi ve barışcıil masum taleplerini dile getirmek isteyen bu değerli insanlara gösterilen şiddete karşı olduğumu ve bir an önce son bulması gerektiğini daha önce defalarca belirttim ve bu görüşüm asla değiimedi, değiimeyecek..

Doğanın yanında olduğum tüm projeler ve bu konuya olan hassasiyetim elbetteki Gezi Parkı'nda kesilmek istenen asırlık ağaçlar için de geçerlidir. Ben sanatçı kimliğimin ötesinde bir insanim ve insanlığın, doğa'nın zararına olan her türlü eylem ve icraatın karşisındayım. Fiziğimdi, arabamdı derken olay benim "İnsanımıza yapılan olumsuz müdahalelere duyarsızlığıma" kadar dayandı. Sessizliğimi kabulleniş olarak yorumlayan ve beni tanıyan tanımayan onca insanımıza duyarsız sanatçı gibi servis eden bir takim basın kuruluslarının iyi niyetle bağdaşmayan davranışlarına mahal vermeyeceğim. Böyle hassas dönemlerde daha itidalli ve sağduyulu olmamız gerekirken "söylemediğim şeyleri " söylemişim gibi yansıtan ve bu olaylarla ilgili alenen ve sorumsuzca "ilgilenmiyormuşum" gibi yansıtmaya calışan yine bu bir kısım basın ve bu üzücü olayları firsat bilip beni hedef gösteren bir takim insanlara itibar etmemenizi rica ediyorum.

Önemle belirtmek isterim ki; Her zaman ve her daim halkın yanında olan bir sanatçı olarak Barışçıl isteklerini dile getirmek isteyen insanlara uygulanan şiddete karşı duruşum nettir. Şiddet nereden gelirse gelsin ve bu şiddeti uygulayan kim olursa olsun, şiddet'in her türlüsüne karşı tutumum açıktır.

Bu vesile ve aracılığınızla herkesi bir kez daha sağ duyulu olmaya, sorumluluğa ve akli selime davet ediyorum.’

Benim Gezi Parkı’na gitmemle olaylar çözülcekse gönülden giderim.

Basın açıklamasının ardından Murat Boz gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin, ’Gezi Parkı'na gitmeyişiniz çok tartışıldı. Bu konu hakkındaki düşüncelerini öğrenebilirmiyiz?’sorusuna ’Bir eylemi desteklemeniz için o olayın içinde bulunmanız gerekmiyor. Ben sosyal ağları kullanarak, organizasyonlarımı iptal ederek tepkimi gösterdim. Bir radyo kuruluşu ile röpörtaj yaparak tepkimi ortaya koydum. Eğer benim Gezi Parkı’na gitmem ile olaylar bitecek ise gönülden giderim’ dedi.

’Kutuplar başka Gezi Parkı başka’ sözünün sorulması üzerine ise, ’Bu sorular bana ayrı ayrı soruldu. Ben Gezi Parkı’na ayrı Kutuplar olayına ayrı sorularda ayrı cevaplar verdim. Ancak sabah gazetelerde gördüğüm haberler beni çok üzdü ve bu haber gerçeği yansıtmamaktadır’ diyerek sözlerini tamamladı. Toplantı sonunda basın mensuplarına CD dağıtılırken CD’nin içinde ise bir önceki gecce yapılan röpörtajın içeriği mevcuttu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: