Murat Özdemir gözaltına alındı!

Paylaştığı papağana işkence videosu ile kan donduran Murat Özdemir Ortaköy'deki evinde gözaltına alındı.

Magazin

Murat Özdemir gözaltına alındı! Murat Özdemir Ortaköy'deki evinde gözaltına alındı. İstanbul Barosu hayvan hakları biriminden avukatların da olay yerine geldiği kaydedildi. Polisin papağana de el koyduğu ve İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teslim edeceği öğrenildi.

Özdemir'in Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği'ndeki işlemleri sürerken sağlık kontrolü için hastaneye çıkarıldı. Sağlık kontrolünün ardından ise yeniden emniyete getirildi.

Olay ile ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı da devrede. Bakan Bekir Pakdemirli "Toplumda infial uyandıran ve vicdanlarımızı derinden sarsan videoyu üzüntüyle izledim. İlgili şahıs hakkında Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunulması için talimat verdim. Ayrıca şiddet gören papağanın güvenli bir ortama alınması için de Bakanlık olarak girişimlere başladık" mesajını paylaştı.

Masterchef adlı yarışmadan tanınan Murat Özdemir, evinde papağanına yaptığı işkence görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşmış ve büyük tepki görmüştü.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: