Murat Yıldırım hacda yaşadıklarına nasıl bakıyor?

Tolgahan Sayışman ile hacca giden Murat Yıldırım oradaki yaşadıklarını Kelebek'ten Cengiz Semercioğlu'na anlattı..

Magazin

Murat Yıldırım hacda yaşadıklarına nasıl bakıyor? İşte Semercioğlu'nun o yazısı...

Murat Yıldırım ve oyuncu arkadaşı Tolgahan Sayışman, iki hafta önce hacda yaşanan, 1000’e yakın hacının öldüğü faciadan 5 dakika farkla kurtulmuştu. Murat Yıldırım, her zamanki tevekkülüyle anlattı olayı. “5 dakika önce ayrıldığımız yerde yaşandı olay. Anormal bir durum olduğu ve bir şeylerin olacağı belliydi sanki. Biz de orada olabilirdik, olmadık, şimdi buradayız” dedi. Murat Yıldırım ilk kez hacı olmuyor.

Daha önce defalarca umreye gitti, geçen yıl da annesiyle hacı olmuştu. Bu hacca ikinci gidişi...

Yaptığı işle dini inançlarını ise tamamen birbirinden ayırıyor.
“Dünya bunu aştı, biz tartışıyoruz bir tek. O yüzden ‘yok bundan sonra öpüşecek mi, yok hacı oldu ne yapacak’ soruları kadar saçma bir şey yok...

Elbette ben dünyevi işlerimi aynen yapmaya devam edeceğim, oyunculuk benim işim. Oyunculuğun gerekleri neyse de onları yerine getireceğim” dedi.


Murat’la daha önce defalarca konuştuğum bir konu bu. Dönemin rüzgârıyla hacca giden ve bunun şovunu yapan biri değil asla. Çocukluğundan beri dini inançları çok kuvvetli. Ve onun dünya işleriyle ahiret işlerini ayıran bu yaklaşımını çok seviyorum...

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: