'MÜSLÜMAN DEĞİL, TÜRK OLDUM'

Manken Eva Maya: 'Sadece Türk vatandaşı olmak için Müslüman olduğumu söylemiştim'

Magazin

'MÜSLÜMAN DEĞİL, TÜRK OLDUM' Manken Eva Maya, 10 yıldan bu yana Türkiye'de yaşadığını belirterek, 'Müslüman değil, Türk vatandaşı oldum' dedi.

Yakın arkadaşlarıyla birlikte Tophane'de bulunan bir nargilecide Türkiye-Belçika maçını izleyen Maya, elde edilen pozisyonlarda büyük heyecan yaşarken, gelen beraberlik golüyle sevindi.

Maçın ardından soruları yanıtlayan Eva Maya, Müslüman değil, Türk vatandaşı olabilmek için elinden geleni yaptığını söyledi. Türkiye'yi çok sevdiğini belirten Maya, 'Bu ülkede yabancı olmak ve yaşamak çok zor. Sürekli hakkımda asılsız haberler yazılıp çiziliyor. Sürekli Eva Maya Müslüman oldu, oruç tutuyor ya da namaz kılıyor diyorlar. Kesinlikle yalan. Ben ne oruç tuttum, ne de namaz kıldım. Ben ülkemden nasıl geldiysem hala aynıyım. Sadece Türk vatandaşı olmak için Müslüman olduğumu söylemiştim' dedi.

Maya, Müslüman değil, Türk vatandaşı olduğunun da altını çizerek, bu konuda hakkında asılsız haber yapanları mahkemeye vereceğini sözlerine ekledi.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: