Mustafa Ceceli: Reynmen’i çok başarılı buluyorum!

“Mühür” adlı çalışmasıyla son dönemde oldukça başarılı bir işe imza atan Mustafa Ceceli, gecce.com'a konuştu. Ünlü şarkıcı müzik hayatının yanı sıra, ev ve aile yaşantısını da anlattı.

Magazin

Mustafa Ceceli: Reynmen’i çok başarılı buluyorum! • Sezen Aksu'yla arası nasıl?

• Genç şarkıcılardan kimleri beğeniyor?

• Reynmen için neler söyledi?

• Şarkı aranjeleri için ev, araba parası istiyor mu?

• Aile hayatı nasıl, evde neler yapıyor?

• Selin İmer onu nasıl değiştirdi?

• Oğlu Arın'la nasıl vakit geçiriyor?

• Arın'a bir kardeş gelir mi?

• Sosyal medyayla arası nasıl?

gibi bir çok soruya cevap veren Mustafa Ceceli çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte çok konuşulacak o röportaj...


Öncelikle yeni projelerinizden konuşmak istiyorum. Neler yapıyorsunuz?

10 Temmuz’da Irak Arıcı’yla beraber seslendirdiğimiz “Mühür” adlı çalışmayı müzikseverlerle buluşturduk. Şarkı çok seviliyor ve YouTube’da bir haftada 10 milyon yakın izlenmeye ulaştı.

Son şarkınızı size Sezen Aksu önermiş. Sezen Aksu’nun konserlere ara verdiğini ama müzik çalışmalarına devam ettiğini biliyoruz. kendisiyle nasıl bir diyalogunuz var?

Evet. Biliyorsunuz Sezen Aksu’nun benim hayatımdaki önemini, yerini kelimelerle ifade etmem mümkün değil. Onun tavsiyelerini olabildiğince uygulamaya gayret ederim. “Yaz Bunu Bir Kenara” şarkısını bana kendisi tavsiye etmişti; sesime çok yakılacağını söyledi ki öyle de oldu.

Yıllar boyunca Sezen Aksu orkestrasında çalmış bir müzisyen olarak; onu tekrar sahnelerde görmeyi en çok isteyecek kişilerden biri benim.

Müzik piyasasına baktığımız zaman sizin tarzınızda yorumcu çok fazla yok. Özellikle gençlerden beğendiğini ve kendi tarzınıza yakın bulduğunuz kimler var?

Yeni dönemde Reynmen’i çok başarılı buluyorum. Kendine özgü bir tarz yakaladı ve yaptığı şarkılar çok beğeniliyor. Tuğçe Kandemir ve Irmak Arıcı da kendine has yorumlarıyla sektöre taze kan olarak girdiler.


İşin diğer tarafına bakarsak bir de aranjör kimliğiniz var. O tarafta işler nasıl gidiyor?

Aranjörlüğü 10 yıldır hiç bırakmadım. Yüzlerce şarkıyı düzenledim. Son zamanlarda Ziynet Sali, Burcu Güneş, Aslı Hünel ve Hülya Avşar’ın şarkılarını düzenledim. Ebru Yaşar ve Funda Arar’ın da şarkıları kısa bir süre sonra dinleyiciyle buluşacak.

Geçtiğimiz günlerde Serdar Ortaç “Aranjörler, ev araba parası istiyor” demişti. Sizle çalışmak isteyenler ev araba parasını gözden çıkartsın mı?

Her iyin işin bir bedeli olur. Çok abartılı bir fiyat politikası izlemiyorum. Yani ev araba fiyatı değil. Emek yoğun bir iş yapıyoruz ve amacımız şarkının çok başarılı olması. Bu noktada aranjöre çok iş düşüyor. Geçen günlerde bir köşe yazarının “aranjman için randevu vermediğini duydum” cümlesi gerçeği yansıtmıyor. Son dönemde ne kadar çok kişiyle çalıştığımı piyasaya çıkan şarkılardan görebilirsiniz.


Yoğun bir temponuz var. Konserler ve müzik çalışmalarının arasında size kalan vakitte neler yapıyorsunuz?

Eşime ve oğluma vakit ayırmayı tercih ediyorum. Yaz konserleri arasındaki günler de Çeşme, Bodrum tatilleri serpiştirdik.

Aile hayatınızdan bahsedersek, evde nasıl bir Mustafa Ceceli var? Baba, eş evlat... kendi özelinde nasıl bir yaşantısı var Mustafa Ceceli’nin?

Baba; özverili, yemeğinden ödevine kadar ilgilenen bir kişi.

Eş; Selin’e sormalısınız :)))

Mutfaktan pek anlamam ama mangalda fena değilimdir. Köpeklerimiz var 2 tane, onlarla da vakit geçirmeyi çok seviyoruz. Pek çok insandan daha masum ve hesapsızlar.


Davetlerde Selin Hanım’la özellikle kıyafet konusunda birbirinizi çok iyi tamamlıyorsunuz. Kendinize, tarzınıza daha çok dikkat ettiğinizi gözlemleyebiliyoruz. Bu dışarıdan görünen bir değişim. Peki Selin Hanım hayatınıza nasıl bir dokunuş yaptı?

Selin beni A’dan Z’ye değiştirdi. Üniversitede moda bölümü okuduğu için, giyim tarzı konusunda akademik bir duruşu var. Keskin kalıplar ve çizgiler olduğunu, sadece renk değil kumaş uyumuna kadar birden fazla detayı barındırdığını anlattı. Baktı ki anlatarak olmayacak “bana bırak sen yapamayacaksın” dedi. İyi ki demiş. Artık dolabın kapağını bile açmıyorum. “Aşkım konsere kıyafet yapar mısın, akşam davete ne giyiycem , yola da kıyafet lazım” gibi sorularımla onu yiyorum. Allah’tan çok seviyor hazırlamayı ve hiç üşenmiyor.

Selin Hanım ve oğlunuz Arın’la sık sık görüntüleniyorsunuz. Selin Hanım ve Arın’ın arası nasıl?

Görünen köy kılavuz istemez diye düşünüyorum. Maşallah araları çok iyi.


İlerleyen dönemde Arın’a bir kardeş gelir mi?

Şimdilik düşünmüyoruz, Arın’ın en doğru ve sağlıklı şekilde yetişmesi bizim önceliğimiz. Ama ilerleyen yıllar ne getirir öngörmek mümkün değil.

Sosyal medyada hatrı sayılır bir takipçi kitleniz var. Bu paylaşımlarınızı etkiliyor mu? Nasıl zaman geçiriyorsunuz sosyal medyada?

Elbette paylaşımlarıma dikkat ediyorum. Kimseyi incitmemeye gayret ediyorum. Hayranlarım günlük hayatını merak ettikleri için düşünerek sık sık paylaşım yapıyorum
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: