"Mustafa Kemal size patates bile soydurmazdı!.."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Çelik, Ergenekon kararlarını da değerlendirdi.

Yaşam

"Mustafa Kemal size patates bile soydurmazdı!.." Çelik'in açıklamalarından satırbaşları:

Medya olarak beğenme ya da beğenmeme hakkına sahipsiniz. Cezaları az ya da çok bulabilirsiniz. Ben bu mahkemeyi tanımıyorum şeklindeki bir tavır hukuk devletinde geçerli olan bir iddia değildir. Ana muhalefet böyle talihsiz bir tavır takınmıştır.

Mahkeme lehinize karar verirse mahkemeyi tanıyorum şeklindeki tavra girerseniz gülünç olursunuz
Mahkeme aralarında Haberal’ın da olduğu 21 kişiye tahliye verdi. Haberal serbest. Mahkemenin verdiği bu karara göre hukuki işlem tesis etmeyecek misiniz Bu çelişkili bir durumdur. İnsanı gülünç duruma düşürür. Ben tüm sanıklara ve yakınlarına bayram arefesinde geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim.

"TÜRKİYE YILLARDIR DARBE TEŞEBBÜSLERİNİN TEHTİDİ ALTINDADIR"

Türkiye yıllardır darbe teşebbüslerinin tehtidi altındadır. Bu memleket bunlardan dolayı çok acılar çekmiştir.

İnsanız, merhamet duygumuz olması gerekiyor. Merhamet adaletin oluşmasına engelse o merhametten maraz doğar. Kurda merhamet etmek kuzuya zulüm etmektir. Adil yargılama hakkı herkese aittir.

Bu henüz bitmiş bir süreç değildir. Bunun temyiz aşaması var. Yargıtay’a gidecek dosya. Yargıtay’dan çıkan sonucu anayasa mahkemesine bireysel başvuruda bulunarak itiraz edebilir, o da olmazsa AİHM’e gider. Henüz son söz söylenmiş değil.

Bu böyleyken ortalığı velveleye vermenin, tehditler savurmanın tehditleri savuranları küçültmekten başka faydası yok. Mahkemenin çabuk bitmesini engelleyenlerin başında CHP ve İstanbul Barosu’nun mahkeme salonunu terörize etmesi başta gelir. Mahkeme heyetine bağırarak, salonda sloganlar atarak müvekkili adına olumlu sonuç alan avukata rastladınız mı?

"ATATÜRK SİZE PATATES BİLE SOYDURMAZDI"

Bilek zoruyla hukuk mu tesis edeceksiniz. Silivri’yi basacağız, duvarları yıkacağız sloganları kime aitti?

Bunların sonucunda mahkeme duruşmaya kimsenin katılmaması için tedbir alıyor. Sonra bunu eleştireceksiniz. Mahkemede ‘Her yer Silivri, her yer taarruz’ diyeceksiniz. Mustafa Kemal’in askerleriyiz Sevsinler .sizi. Mustafa Kemal hayatta olsa size patates soydurmazdı. Atatürk’ü niçin emelleriniz için kullanıyorsunuz?

"BAŞBAKAN'IN ÜZÜNTÜLERİNİ İFADE ETMESİ İNSANİ"

Mahkeme bağımsız mahkemeyse herkesin temennisi olabilir.TSK arkadaşlarının tutuklu olmasından dolayı insani olarak bildiri yayınlayabilir. Başbuğ'un tutuksuz yargılanmasını isteyebilir. Ama mahkeme bağımsızsa adil kararı alır. Başbakan Erdoğan'ın üzüntülerini ifade etmesi son derece insanidir.
Yargıtay aşamasında da bu tarzla giderlerse müvekkilleri adına gerçek bir savunma yapamazlar.

Şemdin Sakık, Öcalan, Doğu Perinçek, Yalçın Küçük ilişkisine dair tanıklık yapmıştır. PKK-Ergenekon dirsek temasına ilişkin tanıklık yapmıştır. PKK ile ilgili tanıklık yapmışsa bunu kim yapacaktı. PKK’lı yapacaktı. Çakal Carlos’u falan dinleyecek değildi mahkeme.

Türk yargı sistemini yozlaştırmaya, mahkeme heyetini yıldırarak sonuç alacaklarını zannedenler görmüşlerdir ki hakimler delillere göre karar verir.

"ERGENEKONCULAR TUTUKLANDIĞINDAN BERİ..."

Mahkeme salonunda canı yanan bazı sanıkların esip gürlemelerini duygusallıkla ifade edebilirsiniz ama sokakları terörize ederiz ifadeleri Ergenekon’la hesaplaşmanın ne kadar doğru olduğunun ifadesidir. Ergenekoncular tutuklandığından beri Türkiye’de siyasi cinayet yok, faili meçhul yok.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: