Mustafa Koç , Bienal'ine çağrıyor!

Bienali'nin sponsoru Koç Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, tüm sanatseverleri sergileri görmeye çağırdı.

Kültür-Sanat

Mustafa Koç , Bienal'ine çağrıyor! 13. İstanbul Bienali'nin sponsoru Koç Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, tüm sanatseverleri sergileri görmeye çağırdı. Mustafa V. Koç, “Koç Holding olarak çağdaş sanata verdiğimiz destekten ve geri dönüşünden çok memnunuz. Pekçok anlamda önemli bir kültür merkezi olan İstanbul’un çağdaş sanat alanında da söz sahibi hale gelmesi bizim en büyük gurur kaynağımız” dedi. Bu yılki İstanbul Bienali’nin İKSV ’nin özverisi ve sponsorların desteği ile ücretsiz olarak gerçekleştirildiğini belirten Koç, tüm sanatseverleri “Davetlimizsiniz” diyerek 13. İstanbul Bienali’ne davet etti.

Mustafa V. Koç yaptığı açıklamada İstanbul Bienali’nin Venedik, Sao Paulo ve Sydney gibi dünyanın en prestijli bienalleri arasında kabul edilmesinden büyük gurur duyduklarını söyledi. İstanbul Bienali’nin Türkiye ’de düzenlenen en geniş çaplı uluslararası sanat etkinliği olma özelliği ile de farklılaştığını dile getiren Koç, Türkiye’de İstanbul Bienali’ne gösterilen ilginin her yıl artarak devam ettiğini kaydetti ve “Özellikle gençlerin ve yetişen nesillerin çağdaş sanata olan ilgisini önemsiyor ve bu platforma destek veriyoruz” dedi.

Koç Holding’in ve Vehbi Koç Vakfı’nın çağdaş sanata katkı sağlamayı amaçlayan çalışmalarıyla; çağdaş sanatın toplum tarafından daha iyi anlaşılması, toplumun geleceği olan çocuklar ve gençlerin çağdaş sanatla daha fazla buluşmasını amaçladıklarını dile getiren Mustafa V. Koç, eserlere müdahil olmadıklarının da altını çizdi: “Sanat özgür düşünmeyi ve farklı bakış açılarını da açık yüreklilikle kabul edebilmeyi ortaya koyar. Toplumların özgür düşünmesi için her platformda sanatçıların desteklenmesi ve kendilerini ifade etmelerine imkan sağlanması gereklidir. Biz Koç Holding olarak elbette İstanbul Bienali’nin içeriğine, sanatçılara, eserlere, seçim sürecine hiçbir şekilde müdahil olmuyoruz ki bunun aksi de beklenemez. Ülkemizde çağdaş sanatın gelişimine ve özgür sanat ortamına en ufak bir katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize.”

İstanbul’un uzun bir süredir İKSV tarafından düzenlenen festivaller başta olmak üzere pekçok sanat etkinliğine ev sahipliği yaparak dünyanın kültürel coğrafyasında kendisine yer edindiğine dikkat çeken Mustafa V. Koç, İstanbul Bienali’nin yabancı basında aldığı yüksek görünürlüğün de İstanbul’un kültür ve sanat coğrafyasında varlığını güçlendirmesinde önemli bir rol oynadığını dile getirdi. Mustafa V. Koç, her geçen yıl gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından artan katılımcı ve izleyici sayısının da çok sevindirici gelişmeler olduğunu söyledi.

Radikal
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: