MUSTAFA VE AROG'DA TELİF KRİZİ!

Büyük iddialarla vizyona giren 'AROG' ve 'Mustafa' filmlerinin yapımcılarını telif sıkıntısı sardı. Bu filmlerde üç şarkının izinsiz olarak kullanılması nedeniyle, telif hakkını ellerinde bulunduranlar, yapımcılara ihtar çekti

Magazin

MUSTAFA VE AROG'DA TELİF KRİZİ! Yapımcılar zor durumda

Vizyona girmesi sabırsızlıkla beklenen ve daha izleyiciyle buluşmadan önce konuşulmaya başlanan iki Türk filmi, şimdi bambaşka bir nedenle gündemde... 'AROG' ve 'Mustafa' filmlerinin yapımcıları, söz konusu filmlerde izin almadan kullandıkları şarkılar yüzünden telif hakkı sahipleriyle karşı karşıya geldi. Filmlerin gösterime girmesinden sonra ortaya çıkan bu sürpriz üzerine, telif hakkını ellerinde bulunduranlar yapımcılara ihtar çekti.

Fiyat 100 bin YTL’ye çıktı

Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği 'AROG'da, Kibariye’nin yorumuyla ünlenen 'Annem' ve Edip Akbayram’ın 'Kibar Gelin'i, Can Dündar’ın senarist ve yönetmen olarak imza attığı 'Mustafa'da ise 'Gençlik Marşı' kullanıldı. Filmler vizyona girince bu eserlerin telif haklarını ellerinde bulunduranlar hemen MESAM’a başvurdu. Çekimlerden önce 2-3 bin YTL’lere anlaşma sağlanabilecekken, şimdi telaffuz edilen rakamların 100 bin YTL’lere ulaştığı konuşuluyor. Bu ciddi anlaşmazlığın masa başında mı yoksa mahkeme salonlarında mı sonuçlanacağı ise şimdilik merak konusu... Yetkililer bu konuda herhangi bir açıklama yapmıyor.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: