Müşavirden ürküten tweet!

Sağlık Bakanlığı Müşaviri Ahmet Özdinç'ten sarsıcı tweet: Saha araştırması yaptım, jinekologlarla konuştum. Kız öğrenciler arasında kürtaj patlaması var.

Yaşam

Müşavirden ürküten tweet! Kız-erkek öğrencilerin aynı ev ya da yurtta kalması tartışmaları devam ederken sağlık bakanlığı Müşaviri Doktor Ahmet Özdinç'ten sarsıcı bir Tweet geldi. Özdinç "Üniversite öğrencilerinin kürtaj başvurularında patlama olduğunu” iddia etti.

Bu Tweet üzerine “İddiasını hangi araştırmayla temellendirdiğini” soran Doktor Alp Sirman’a, Özdinç, “Üniversite bölgelerindeki jinekologlarla görüşmenizi öneririm” yanıtını verdi.

Sahada elde edilen bilgilerin neden raporlanmadığı sorusuna yanıt vermeyen Özdinç, Sirman’ın, “Kürtaj yaptıran üniversiteli kız öğrencilerin fişlenip fişlenmediği” sorusunu da cevapsız bıraktı. hurriyet.com.tr


SAĞLIK BAKANLIĞI : 'ÜNİVERSİTELİ KIZ ÖĞRENCİLER ARASINDA KÜRTAJ PATLAMASI VAR' MÜŞAVİRİN KENDİ GÖRÜŞÜ

ANKARA, (DHA) - Sağlık Bakanlığı, Bakanlık Müşaviri Ahmet Özdinç'in Twitter'da yaptığı "Saha araştırması yaptım, jinekologlarla konuştum. Kız öğrenciler arasında kürtaj patlaması var" şeklindeki sözleri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Bakanlığımız Müşaviri Dr. Ahmet Özdinç’in kişisel twitter hesabından paylaştığı ve bazı internet sitelerinde haber olarak yer alan 'üniversiteli kız öğrenciler arasında kürtaj patlaması' olduğu iddiası adı geçen şahsın kendi kişisel görüşü olup, hiçbir şekilde Bakanlığımızı bağlamamaktadır. Ayrıca Bakanlığımızın bu alanda yaptırdığı bir saha çalışması da bulunmamaktadır."

Bunlarda ilginizi çekebilir: