Mutluluk sırları!

Mutluluğun sandığınız kadar uzakta olmadığının farkına vardığınızda gülümseyeceksiniz...

Kadın

Mutluluk sırları! Mutluluğun sandığınız kadar uzakta olmadığının farkına varın ve elinizi ona doğru uzatmaktan korkmayın…

Güzel göründüğünüz zaman kendinizi iyi hissedersiniz. Aynaya baktığınızda kendinizi beğeniyorsanız hemen yüzünüzde bir gülümseme oluşur.

Küçük bir gülümseme, bazen mutlu olmaya yettiğine göre, bakımlı olmaya özen gösterin. Kendinizi beğendikçe çevrenizdekilerin de sizi beğendiğini göreceksiniz.

Macera tutkunlarını mutlu insanlar olarak görebilirsiniz., bu nedenle kendinizi mutsuz hissediyorsanız, macera dolu bir spora başlayabilirsiniz. Dağcılık yada sörf yapabilirsiniz. Eğer bunlar size fazla heyecanlı geldiyse bu durumda ailenizle beraber bir çadır tatili planlayabilirsiniz.

Aşık olmak mutluluğa giden yoldaki en büyük adımdır. Henüz aşkı bulamadıysanız onu aramaya başlayabilirsiniz. Eğer aradığınız aşkı çoktan bulduysanız, mutluluk için eşinize biraz daha yakınlaşmanın vakti geldi demektir.

Son yılların en gözde sporlarından biri olan yoga bir rahatlama sanatıdır. Derin nefes almak mutlu hissetmenizi sağlar. Kaslarınız gevşer , stres seviyeniz düşer. Böylece yoga yaptıktan sonra yüzünüzde kocaman bir gülümseme oluşur.

Doğayla bağları koparmak modern dünyanın sonucu olsa da siz bağınızı sıkı tutmak için elinizden geleni yapın. Çünkü yapılan araştırmalar, çiçeklerle ve bitkilerle zaman geçiren kişilerin daha mutlu olduğunu göstermiştir. Eğer böyle bir imkanınız yoksa, size tavsiyemiz çiçek kokulu parfümlerden yardım almaktır.

Çevrenizde sürekli mutsuz kişiler varsa dostlarınızı değiştirmenin zamanı geldi demektir. Çünkü mutsuz ortamlar size de mutsuzluk getirir. Çevrenizde gülen insanlar olması moralinizi düzeltir, iyi hissetmenizi sağlar.

Çikolata beyindeki serotonin seviyesini arttırır ve mutluluk hissi verir. Kadınlar erkeklere nispeten çikolatanın bu özelliklerine karşı daha duyarlıdır. Uzmanlar çikolatanın içindeki maddelerin insanın ruh hali üzerinde olumlu bir etki yarattığını söylüyor.

Başkalarına yardım etmek iyi hissetmenizi sağlar. Örneğin ihtiyacı olan birine para vermek yada hediye almak karşınızdakini mutlu ederken size de iyi gelir. Çünkü kendinizi karşınızdaki kişinin yerine koyar ve yaptığınızın iyi bir davranış olduğunu düşünerek kendinizle gurur duyarsınız.

Kendinizi şımartma vakti. Eğer mutlu olmak istiyorsanız canınız istediğinde şımarmaktan korkmayın. Örneğin uzun zamandır istediğiniz ayakkabıyı alın yada yemek istediğiniz bir yemeği kendinize ısmarlayın.

Toprağa basmanın elektriği aldığını bilmeyen yoktur. Bu nedenle kendinizi kötü hissettiğiniz de ayaklarınızı özgür bırakın ve yeşil bir alanda çıplak ayakla yürüyün. Bu yürüyüş ruhunuza çok iyi gelecektir.

Müzik dinlemek kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur. Bu nedenle evde iş yaparken ya da yolda yürürken takın kulaklığınızı ve kendinizi müziğe bırakın. Yüzünüzde kendiliğinden oluşan gülümsemeye siz bile inanamayacaksınız.

Kendinizi üzgün hissettiğinizde yapacağınız şey mutlu bir anınızı düşünmek olmalıdır. Örneğin unutamadığınız bir öpüşmenizi ya da çocuğunuzu kucağınıza aldığınız ilk günü hatırlayın. Anılar gülümsemeyi kolaylaştırır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: