Mutsuz sonlar!

Öfkeli kadınların en büyük hatası, erkeği yatakta cezalandırmak mıdır?

Diğer Haberler

Mutsuz sonlar! Uzman Psikolog Ayşe Yanık, büyük heyacan ve aşkla başlayan ilişkilerin bitiş sebeplerini açıkladı.

Aldatma ve Aldatılma ile Son bulan Büyük Aşklar ve Hayaller

Tüketme odaklı bir dünyanın varlığı içinde, aşkınıza ve hayallerinize tutunmanız için;

Çok mutlu başlayan ilişkiler neden bir gün son bulur?

Evet, yaz mevsimi geliyor ve evlenmek isteyen pek çok çiftin o en özel günlerine davetiyeler alıyoruz. Fakat büyük aşklar ve hayallerle başlayan bu evlilikler bir süre sonra problemlere yenik düşebiliyor. Ayrılık ve boşanmanın elbette pek çok sebebi var ama en sık rastlanan sebeplerden birini irdelemek gerekirse; aldatma ve aldatılma. Aslında hem aldatan hem de aldatılan için ortak paydalar var. Her iki tarafta mutsuz ve doyumsuzdur. Hayatından sürekli şikayet eden ve elde etme tüketme odaklı bir dünyanın varlığından hepimiz artık hemfikiriz.

Çok hızlı değişen teknolojilerin birer parçasıyız artık. Partneriniz bu değişime ayak uyduramıyorsa sıkılırsınız. Tıpkı her yıl çıkan cep telefon modelleri gibi. Eşimizin güzel olması, zayıf olması, pornografik filmlerdeki gibi sizi mutlu etmeye çalışması artık bir beklentidir. Diğer taraftan yeni ev, yeni araba, güzel giysiler hatta estetik müdahaleler çok önemli trendlerdir. Para varsa her şey mübah. Daha genci ve güzeline ulaşmak çok kolay hatta bir tıklamanın ucundadır. Eğer genç ve güzelseniz istediklerinize ulaşmanız bir saçınızı savurmanızda gizlidir.Tahammül yok artık derin sohbetlere ya da bakışmalara. İlişki kurmayı yada flört etmeyi çoktan unuttuk.

Güzel ve bakımlı bir kız, arabası evi olan iyi giyimli bir erkek yeterli evlenmek için. Hani ya filmlerde ki o en göz yaşartan anın repliği, HASTALIKTA VE SAĞLIKTA, İYİ GÜNDE VE KÖTÜ GÜNDE...


Evet ne yazık ki umutla başlayan bu evlilikler bir süre sonra hayatın monotonluğu ile dışarda çok hızlı tüketilen hayatla çakışmıyor. Elbette aldatmanın sebeplerini tek bir koşula bağlamak mümkün değil ama günümüzde çok sık yaşanan örneklerden sadece biri ise: Bakımlı kızımız genelde eski çekiciliğini kaybediyor ve hamilelik çocuk derken çocuğuna aşık oluyor ve hem anne hem eş olma yolunda destek göremeyince şikayet etmeye başlıyor. Ve öfkeli kadının en büyük hatası ise erkeği yatakla cezalandırmak oluyor. Şikayete tahammül edemeyen erkek için ise seçenek çok. Çocukla boğulmuş, cazibesini yitirmiş olan eşinden dişilik vazifelerini göremeyen erkek ise bu durumu anlamak ve üstesinden gelmek yerine dışarıya yöneliyor.

Diyeceksiniz ki sadece erkekler mi aldatıyor. Elbette kadınlarda aldatıyor ve en sık rastlanan sebeplerin başında kendilerini eşleri tarafından değersiz hissettirilmeleri yada aldatan eşten intikam almak.

Aslında temel sorun aldatma değil, kişilerin neden aldattığı. Aldatmayı mazur görecek bir sebep elbette kabul edilemez ama sağlıklı ve mutlu bir ilişki için her iki tarafında sorumlu olduğu hususlar iyi değerlendirilmelidir.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: