"Muz fotoğrafı çekildiğinde sahada sadece Muslera vardı"

Fenerbahçe, G.Saray derbisinin ardından gündeme oturan olaylarla ilgili olarak basın toplantısı düzenliyor.

Diğer Haberler

"Muz fotoğrafı çekildiğinde sahada sadece Muslera vardı" Fenerbahçe, Galatasaray derbisinin ardından gündeme oturan 'muz' olayıyla ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Toplantıya muz gösterirken fotoğrafı çekilen Fenerbahçeli taraftarlar da katıldı. O taraftarlardan biri şu açıklamayı yaptı: "Kısa süre önce ameliyat oldum, o nedenle meyve ile besleniyorum."


Saat 13.30 başlayacağı açıklanan toplantıda, muz göstererek ırkçılık yaptığı tartışılan taraftar ve Asbaşkan Abdullah Kiğılı beklendiği için gecikme yaşandı.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi Tolga Deniz Aytöre ve Asbaşkan Ömer Temelli katıldı..

İşte toplantıdan satırbaşları;

* Acımız büyük olduğu için şimdiye kadar konuşmadık. Bugün de fazla konuşmayacağız. Ama özellikle Türk halkını ilgilendiren geleneklerimize aykırı bir konu olduğu için ve bu tartışmaların Fenerbahçe üzerinden yürütüldüğü için artık susmamız mümkün değil. Bugünkü basın toplantısında ırçılık yapıldığı iddiaları ve Türkiye'nin özellikle uluslararası basında düşürüldüğü bu durumdan kurtarmak istiyoruz. Olayın başaktörleri olayın nasıl geçekleştiğini ve doğruları dikkatlerinize ver sabırlarınıza sunuyoruz.

* Toplantıda projeksiyon cihazı ile, taraftarın muz gösterdiği anda sahada sadece Muslera'nın olduğu gösterildi. Gösterilen görüntü ve videolar çekildiği tarih ve kayıtlar ile ispatlanıyor.

* Fotoğrafı çeken gazeteci de olay yaratan o kareyi yakaladığı anda sahada Muslera dışında kimse olmadığını doğruladı fakat sonrasında neler yaşandığını bilmediğini söyledi.

"BİR SÜREDİR MEVYE iLE BESLENİYORUM"

* Muzu gösteren taraftar da daha önce katıldığı bir programda söylediklerini tekrarladı. Muzu ikram olarak aldığını ve hareketi yaptığında sadece sahada Muslera olduğunu, muzun ırkçılık anlamına geleceğinin aklına dahi gelmediğini söyledi.

Derbide yine tribünde elinde muz ile fotoğraflanan diğer bir taraftar da, kısa süre önce ameliyat olduğunu ve bir süredir meyveyle beslediğini ve ırkçılık amacı gütmediğini belirtti.

Ömer Temelli'nin açıklamaları ise şöyle:

"Kulupler arasında birbirine laf atmak artık bayat şeyler oldu. En ufak bir durumu çevirip rakibine zarar vermek adet haline geldi.

G.Saraylı yöneticiler bizi kimse karşılamadı dedi. Bizzat ben yanımdaki yönetici arkadaşım Yalçın Aker ile birlikte kendilerini karşıladım. Şeref tribününde oturacakları yere kadar götürdüm. Hatta Fatih Terim ile sohbet ettik. Ama Galatasaraylı arkadaşlar stat çıkışında bizi hiçbir yönetici karşılamadı beyanatlarında bulundular. Bunu anlamak mümkün değil."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: