Müzede kitap günleri

Rahmi M. Koç Müzesi’nde çocuklar keşfediyor, öğreniyor, düşlüyor ve uygulayıp, üretiyor. Küçük Okurlar Kulübü/Müzede Kitap Günleri “Evren Yiğit ile Masal Ülkesine Yolculuk”atölyesiyle 08 Nisan Cumartesi günü başlayacak. Çocuklar yazarlığa ilk adımlarını bu atölyeyle atacak.

Kültür-Sanat

Müzede kitap günleri Eğlenceli ve eğitici aktiviteleriyle çocukların vakit geçirmeyi en sevdiği müzelerden olan Rahmi M. Koç Müzesi, çocukların gelişimini atölyelerle destekliyor. ‘Bir müzeden daha fazlası’ kimliğiyle hareket eden Rahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenecek Küçük Okurlar Kulübü/Müzede Kitap Günleri Evren Yiğit ile Masal Ülkesine Yolculuk’ atölyesi ile başlayacak.

08 Nisan Cumartesi günü Fenerbahçe Vapuru’nda gerçekleşecek etkinlik saat 15.00’de başlayacak ve 1 saat sürecek.
6-8 yaş grubu çocukların ücretsiz olarak katılabileceği etkinlik kontenjanla sınırlı olduğu için 0212 369 66 00 dahili 106 numaralı telefondan rezervasyon yaptırmak yeterli olacak.

İlk eserler Rahmi M.Koç Müzesi’nde kaleme alınacak

Atölye, çocuk kitapları yazarı Evren Yiğit ile çocukların ‘Yazar ne yapar?’ ve ‘Yazar kimdir?’ sorularının yanıtlarını bulmasıyla başlayacak. Ardından Evren Yiğit’in kaleme aldığı ‘Masal Ülkesine Yolculuk’ kitabı canlandırmalı olarak okunacak. Sonrasında ise yine yazarın eşliğinde ‘minik yazarlar’ ilk çizgi film bölümünü kaleme alınacak.Çizgi film yazılırken çocukların yaşlarına göre ‘karakter’, ‘arka plan’ gibi konulardan bahsedilecek ve miniklerin bu konuları öğrenmesi sağlanacak. Atölye genç yazarların ilk eserlerinin kutlamasıyla sona erecek.

Geçmişi keşfet, geleceğe bir adım at

Çocuklar Rahmi M. Koç Müzesi’nde geçmişi keşfetmenin yanı sıra atölyeler ile geleceğe ve hayallerine de bir adım atmanın şansını yakalıyor. Çocuklar, birey olma hedefi doğrultusunda Rahmi M. Koç Müzesi’nde keşfedecek, düşleyecek, öğrenecek,deneyecek ve üretecek. Bu çerçevede gerçekleştirilecek Küçük Okurlar Kulübü/Müzede Kitap Günleri etkinlikleri müze ziyaretçilerine özel olacak şekilde ücretsiz olarak düzenlenecek.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: