Müzik Festivali 'açılış' yapmıyor

Yarın başlayacak İstanbul Müzik Festivali, Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp ülkeye yayılan protesto eylemleri nedeniyle açılış töreni yapmama kararı aldı.

Kültür-Sanat

Müzik Festivali 'açılış' yapmıyor İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 41. İstanbul Müzik Festivali, Taksim Gezi Parkı’nda başlayıp sonrasında tüm Türkiye’ye yayılan eylemler nedeniyle açılış törenini iptal etme kararı aldı.

İKSV’den yapılan açıklamada “Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve gelişen olaylardan dolayı büyük üzüntü duyuyoruz. Toplumsal hassasiyetin çok üst düzeyde olduğu böyle bir dönemde, 41. İstanbul Müzik Festivali açılış etkinliklerini yapmayı doğru bulmuyor ve bu nedenle, açılış törenini iptal ederek açılış konserini de başka bir tarihe erteliyoruz. Açılış etkinlikleri sonrasındaki konserler planlandığı gibi devam edecektir” denildi.

Müzik Festivali’nin açalış töreni 4 Haziran Salı akşamı Lütfi Kırdar’da yapılacak ve yetenekli genç müzisyenlerin eğitimleri yönündeki çabalarıyla da öne çıkan, günümüzün en başarılı sanatçıları arasında yer alan piyano ikilisi Güher ve Süher Pekinel’e festivalin onur ödülü takdim edilecekti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: