Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlandı!

28 Eylül’den bu yana tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Türk sporunun efsane ismi Naim Süleymanoğlu (50) için bugün Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Kılınan cenaze namazının ardından Naim Süleymanoğlu'nun naaşı Edirnekapı Mezarlığı'na defnedildi.

Diğer Haberler

Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlandı! Milli halterci Naim Süleymanoğlu, Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazı ile ebediyete uğurlandı.

Tabutun üzerine altın madalya kazandığı bir müsabaka sonrası çekilmiş fotoğrafının konulduğu ve fotoğrafın üzerinde “Kalbimizdesin” yazıldığı görüldü. Cenazede 14 yaşında halterde Türkiye birincisi olan Şafak Keskin, Naim Süleymanoğlu’nun fotoğrafını tuttu.

Törene Başbakan Binali Yıldırım, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile çok sayıda kişi katıldı.


Dünya, Olimpiyat ve Avrupa Şampiyonu haltercimiz Naim Süleymanoğlu (50), 25 Ağustos'ta siroz nedeniyle Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

6 Ekim'de de milli halterciye Prof.Dr. Kamil Yalçın Polat ve ekibi tarafından karaciğer nakledilmişti. Nakilden sonra yoğun bakımda tutulan Süleymanoğlu'nun beyin damarlarında kanama meydana geldi.

Beyindeki kanama ve buna bağlı olarak artan ödem nedeniyle acil olarak beyin ameliyatına alınan Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybetti.


Kaynak: sozcu.com.tr

Bunlarda ilginizi çekebilir: