NAOMİ CAMPBELL SAVAŞ SUÇLARI MAHKEMESİNDE!

Ünlü top model Naomi Campbell 1997 yılında Liberya eski Devlet Başkanı Charles Taylor tarafından hediye edilen bir elmas nedeniyle Lahey Savaş Suçları Mahkemesi'nde ifade veriyor.

Magazin

NAOMİ CAMPBELL SAVAŞ SUÇLARI MAHKEMESİNDE! Campbell ifadesinde, 'Kağıt parçasının içinde 6 küçük taş vardı. O akşam onu bana verdiler. Ancak bu taşların kim tarafından verildiğini bilmiyordum" dedi. Lahey Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi'nde ifade veren Campbell, küçük taşların kim tarafından kendisine hediye edildiğini bilmediğini belirtti. Liberya eski Devlet Başkanı Charles Taylor da elmasların Sierra Leone'daki isyancılar tarafından kendisine verilmesiyle ilgili iddiaları "saçmalık" olarak değerlendirdi.

Top model Naomi Campbell Lahey Savaş Suçları Mahkemesi'nde ifade vermeye başladı. Lahey Savaş Suçları Mahkemesi'nde bugün başlayan Liberya eski Devlet Başkanı Charles Taylor'a ilişkin "kanlı elmas" davasında Campbell'ın da bilgisine başvuruluyor.

Savaş suçları mahkemesi, tanık kimliklerini koruma politikası çerçevesinde, basın mensuplarının ifade vermeye gelen Naomi Campbell'ın görüntülerini almalarına izin verilmeyeceğini açıkladı. Naomi Campbell, Lahey'deki Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi'ne iki araçlık bir konvoyla geldi. Basın mensuplarının görüntü almasına izin verilmedi.

Mahkeme güzel modele, 1997'de Taylor'ın kendisine Sierra Leone'dan çıkarılan bir "kanlı elmas" hediye ettiğine ilişkin sorular yöneltti.

Dönemin Güney Afrika Devlet Başkanı Nelson Mandela tarafından 1997'de verilen bir yemekte, Campbell'a işlenmemiş büyük bir elmas hediye ettiği iddia edilen ve Ocak 2008'de yargılanmaya başlanan Taylor, Sierra Leone'de Birleşik Devrimci Cephe üyesi isyancılarını, elmas karşılığında silah ve cephane sağlayarak elinin altında tutmak ve yönetmekle suçlanıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: