NARKOTİK OPERASYONUNDA NELER OLDU?

İşte yaşanan tüm detaylar..

Magazin

NARKOTİK OPERASYONUNDA NELER OLDU? İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, alınan bir ihbar üzerine 8 ay önce "torbacı" olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik telefon ve fiziki takip çalışması başlattı.

Bu çalışma sonucunda yapılan takipte, ünlü isimlerin torbacılardan uyuşturucu aldıkları belirlendi. Yapılan tespitlerin ardından 6 Ocak sabahı saat 07.00 sıralarında eş zamanlı operasyon başlatıldı. 60 adrese yapılan baskınlarda, Yasemin Kozanoğlu'nun da arasında bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 7 kişinin sokak satıcısı olduğu belirtildi. 19 kişi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrollerinin ardından emniyete getirildi.

Yasemin Kozanoğlu, sağlık kontrolünden geçirilirken gözyaşlarını tutamadı. Kozanoğlu, emniyete getirilirken kendisine yöneltilen soruları yanıtsız bıraktı ve yüzünü kapattı. Sosyete torbacılarına yönelik yapılan operasyonda şebeke liderinin evinde adını bir yarışma programı ile duyuran Metin Avşar çıktı. Soruşturma ile ilgisi olmayan Metin Avşar ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

magazin

Gözaltı listesinde adı bulunan eski manken Ayşe Hatun Önal ve Hotiç'in sahibi Ahmet Hotiç'in oğlu Sinan Hotiç ABD'de olması nedeniyle gözaltına alınamadı. Önal ve Hotiç Türkiye'ye dönünce sorgulanacak.

Dün sabah ise narkotik operasyonunda sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen şüpheliler, Savcı Hikmet Usta tarafından sorgulandı. Savcılık sorgusunun ardından dizi oyuncusu Faruk Aytar K., menajer Kerem G., tekstilci Raiza S., yönetmen Bora T. ve manken Yasemin Kozanoğlu'nun, 'Uyuşturucu ticareti yapmak', 'Uyuşturucu bulundurmak' ve 'Uyuşturucu temin etmek' suçlarından tutuklanmaları istendi. Nöbetçi mahkeme tarafından sorgulanan 4 şüpheli tutuklandı. Ünlü manken Yasemin Kozanoğlu serbest bırakıldı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: