Nazlı Mengi yazdı! "Efsane bir Gecce'ydi"

Nazlı Mengi, Milliyet Gazetesi'nde yer alan köşesinde Gecce Mekan Ödülleri'ni yazdı. Mengi'nin "Efsane bir Gecce'ydi" başlığı ile yazdığı yazı şöyle:

Magazin

Nazlı Mengi yazdı! "Efsane bir Gecce'ydi" Haftalar önce ‘Gecce Mekan Ödülleri’nin davetiyesi elime ulaştığında; “Davetiye bu kadar iddialı ve etkileyiciyse, ödül töreninde ortalık yıkılır!” dedim kendi kendime... Ve geçtiğimiz salı akşamı Hilton Bomonti’de gerçekleşen dev organizasyon, Türkiye standartlarının çok üzerinde, tek kelimeyle efsaneydi. Açılış konuşmasında Kenan Erçetingöz, altı aydır bu geceye hazırlandıklarını söyledi.

Bir gece için altı ay emek vermek dile kolay dostlar ama Gül-Kenan Erçetingöz çifti ve ekipleri sonunda da hayranlıktan ağızları açıkta bırakan bir organizasyona imza attılar. Çoğu ödül töreninde sıkıntıdan patlama noktasına geldiğimi bilirim; ‘Gecce Mekan Ödülleri’nde ise dinamik, su gibi akan, çok eğlenceli ve “Bitmesin” dedirten bir akşam yaşadık.

Ufacık bir kusur ne kelime, A’dan Z’ye harikaydı her şey. Hilton’un gece boyunca davetlilerle ilgilenen çalışanlarına da selamlar, vallahi bebek gibi baktılar bize!

Serhat’ın şovu bir ilkti!

Sahneyi güzellikleriyle yakan Burcu Kıratlı ile Özge Ulusoy’un zarif ve doğal sunumlarıyla ödüller sahiplerini bulduktan sonra (Bu yıl dünyanın ve Anadolu’nun en iyi mekanlarına da ödül verildi) sıra heyecanla beklediğim Serhat-Martha Wash konserine geldi. Heyecanlıydım çünkü, yurtdışındaki başarılarını yıllardır takip ettiğim Serhat’ı ilk kez canlı izleyecektim, üstelik de Amerika’nın kült şarkıcılarından Martha Wash’la çıkacakları turnenin dünya prömiyerinde... Açıkça söyleyeyim ki; hayatım boyunca Türkiye sınırları içinde böyle bir sahne şovu izlemedim.

Serhat’ın dünya listelerinde zirveye çıkan şarkılarıyla, dünyaca ünlü dansçıların şovlarıyla, sürekli değişen kostümlerle (Sadece dansçıların 700 parça kıyafeti varmış!), devasa LED ekrandaki görüntülerle muazzam bir Broadway müzikali izliyormuşuz gibiydi. “Ne kadar gurur duysak az” diyeceğim ama ülkede sadece polemiklerle, rezaletlerle öne çıkanlar değer gördüğü için gerçek sanatı görünce afallıyoruz ve yorumlayamıyoruz zahir! Çünkü normal şartlarda herkes şu anda Serhat’ı konuşuyor olmalıydı! Adam dünyayı sallıyor, başarısından sadece kendi memleketinde yeterince bahsedilmiyor, şaka gibi!

After party’de DJ Funky C’nin müzikleriyle coşku bir an bile dinmeden devam etti. En son Serdar Ortaç ve Sinan Akçıl sahnede Funky C’ye eşlik ediyordu. Ev sahiplerinin enerjisinin yapılan daveti şekillendirdiğine inanırım. Ve gösterdikleri tüm özenin yanı sıra; Erçetingöz çiftinin öyle samimi ve pozitif bir enerjileri var ki, onların yaptığı her şey çok güzel oluyor. Anlatmalara doyamayacağım, dünya çapında büyülü bir akşam yaşattılar bize, emeği geçen herkese helal olsun!

Bunlarda ilginizi çekebilir: