NE KADAR TAZMİNAT ÖDEDİ?

İZMİR Adnan Menderes Havalimanı'nda görevli polislere, altı yıl önce hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanıp, önce ceza, sonra da tazminata mahkum olan tanınmış mankenlerden Nihal Tuğba Özay , yasal faiziyle birlikte 6 bin TL'yi ödedi.

Magazin

NE KADAR TAZMİNAT ÖDEDİ? İzmir'de düzenlenen güzellik yarışmasında jüri üyeliği yapan manken Nihal Tuğba Özay, 9 Eylül 2003'te saat 10.15 uçağıyla İstanbul'a gitmek için Adnan Menderes Havalimanı'na geldi. Manken Özay'ın, İç Hatlar Terminali'ne girerken geçtiği duyarlı güvenlik cihazı sinyal verdi. Bunun üzerine görevli polis memurları Özay'dan üzerindeki metal eşyaları bırakıp yeniden geçmesini istedi. İkinci geçişinde de cihazın sinyal vermesi üzerine, belindeki metal tokalı kemeri çıkarması istenen Özay iddiaya göre bağırmaya başladı, o dönemde başkomiser olan Emniyet Amiri Tibet Kurtulan'a hakaret etti. Tibet Kurtulan, polis memurları Hüseyin Ümit, Müge Hepözcan ve Suha Canpolat şikayetçi olunca, Özay karakola gidip ifade verdi.

Nihal Tuğba Özay hakkında İzmir 7'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde `Resmi sıfatlılara görevlerinden dolayı sövme, hakaret' suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davada Özay'ı, Tarkan'ın İstanbul Barosu'na kayıtlı eski sevgilisi avukat Bilge Öztürk savundu. Özay, 3 ay hapis cezasına çarprıtıldı, ceza bin 333 TL paraya çevrildi.

Emniyet Amiri Tibet Kurtulan, avukatları İsa Şenol ve İlhan Avcı aracılığıyla Tuğba Nihal Özay'a karşı 10 bin TL'si manevi 100 TL'si maddi olmak üzere toplam 10 bin 100 TL tazminat istemiyle İzmir 9'uncu Asliye Hukuk Mahkemesi'nde ayrıca dava açtı. Tuğba Özay'ın avukatları mahkemeye cevap dilekçesi bile vermedi. Hakim, ceza davasının kararının onandığını ve Özay'ın söylediği sözlerden dolayı emniyet amirinin psikolojisinin bozulduğunu, davalı tarafın bugüne kadar avukatına ve kendisine yapılan tebligatlara bir cevap vermediklerini belirtip, 3 bin TL tazminata karar verdi.

Tibet Kurtulan'ın avukatı İlhan Avcı, kararın kendileri açısından sevindirici ve bu tür davaları olan kişilere de emsal teşkil edeceğini söyledi. Bugüne kadar yasal faiziyle birlikte 6 bin TL'yi bulan tazminatı ödemeyen ünlü manken Nihal Tuğba Özay'dan parayı tahsil etmek için icraya başvurdu. Avukat İlhan Avcı, İzmir 10'uncu İcra Müdürlüğü aracılığıyla takip davası açtı.

TAZMİNATI ÖDEDİ

İtalyan sevgilisi ile evlilik hazırlığında olan Nihal Tuğba Özay, mahkemeden kendisine ödemeyle ilgili henüz bir evrak gelmediğini, gelmesi halinde hemen parayı ödüyeceğini belirtti. İzmir 10'uncu İcra Müdürlüğü'nden ödeme emri gidince, Özay, paranın ödenmesi için avukatına talimat verdi. Tuğba Özay'ın avukatı İzmir'e gelip İcra Müdürlüğü'ne 6 bin TL tutan tazminatı yatırdı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: