NE OLACAK BU DİZİLERİN HALİ?

'Aşk-ı Memnu' ve 'Asi' dizilerinin oyuncuları Beren Saat ve Murat Yıldırım, dizi sektöründeki krizi değerlendirdiler.

Magazin

NE OLACAK BU DİZİLERİN HALİ? Ekonomik kriz ile birlikte yayından kaldırılan bir çok diziye rağmen kendi dizilerinin devam etmesini 'şans' olarak değerlendiren ünlü oyuncular dizi piyasasında yaşanan gelişmeleri de kendi açılarından değerlendirdiler.

Bir haftada 90 dakikalık dizi yetiştirme gayreti için Beren Saat, 'Bunun ucu nereye gidecek diye merak ediyorum. Şimdi de günde bir diziye indirmek gibi planlar konuşuluyor, ama bir diziye indirip bize de 115 dakika falan çektirecekler mi diye düşünmeye başladım. Çok zor, çok zor bitiriyoruz, çok zor yetiştiriyoruz. Tabii ki şartlarımız insani koşulları biraz aşıyor' yorumunu yaptı.

BU BİR ARZ-TALEP MESELESİ

Bölüm sürelerinin uzunluğu nedeniyle yaşanan zor şartların aynı zamanda kaliteyi de düşürdüğüne dikkat çeken Murat Yıldırım ise, 'Yaptığınız işten keyif almak istiyorsunuz. Bazen senaryoya sette bakmak zorunda kalıyorsunuz. Çünkü o kadar kolay değil her hafta 110 sayfa senaryo yazmak. O zaman da Amerika'da çekilen dizilerin kalitesini burada beklemeyeceksiniz. Buna rağmen burada iyi diziler yapılıyor. Burada kimsenin suçu yok. Bu biraz arz talep meselesi' dedi.
televzyongazetesi

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: