NEESON EZANDAN ÇOK ETKİLENDİĞİNİ SÖYLEDİ!

Hollywood’un usta oyuncusu Hristiyanlığı bırakıp Müslüman olabileceğini açıkladı...

Magazin

NEESON EZANDAN ÇOK ETKİLENDİĞİNİ SÖYLEDİ! Ünlü Hollywood yıldızı Liam Neeson'dan (59), ilginç açıklama. Geçen aralık ayında ‘Taken 2’ filminin çekimleri için İstanbul’a gelen ve koyu bir Katolik olan Neeson, bu ziyaret sırasında ezandan çok etkilendiğini itiraf etti. İngiliz The Sun Gazetesi’ne konuşan Neeson “Ezan sesi ilk hafta beni deli ediyordu ancak daha sonra kendimi bulmamı sağladı” dedi.

İstanbul’da 4 bin cami olduğunu ifade eden Neeson şunları söyledi: “Müezzin günde 5 kez namaza çağırıyor. İlk başta bunun bir delilik olduğunu düşünüyorsun. Ses seni rahatsız ediyor. Ancak daha sonra ruhani duygular devreye giriyor. İşte bu mükemmel bir olay. Camileri gezdim. Bazıları o kadar muhteşemdi ki şaşkına döndüm. Gerçekten de ezan sesi ve bu muhteşem camilerin içinde hissettiğim ruhani duygular bana Müslüman olmayı düşündürdü.”

ÜNİVERSİTEYİ YARIDA BIRAKTI

Tanrı ve ateizm hakkında kitaplar okuduğunu ve ziyaret sırasında İstanbul’a hayran olduğunu söyleyen Liam Neeson, Kuzey İrlanda’da koyu Katolik bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Neeson’un yeteneğini ilk keşfeden lisedeki öğretmeni oldu. Ailesinin zoruyla üniversitede fizik eğitimi almaya başlayan Neeson, okul yılları boyunca devamlı olarak drama derslerini takip etmeye çalıştı.

Bu nedenle akademik hayatında başarısız olan ünlü aktör, üniversiteyi yarıda bıraktı. Çeşitli tiyatro oyunlarında rol alan Neeson, yönetmen Martin Boorman tarafından keşfedildi ve 1981 yılında “Excalibur” adlı filmde rol aldı. Tiyatrolardan beyazperdeye transfer olan Neeson en büyük çıkışını Steven Spielberg’ün yönettiği Schindler’in Listesi filmiyle yaptı. Neeson filmdeki rolüyle en iyi erkek oyuncu dalında Oscar’a aday oldu. Ancak ödülü Tom Hanks’e kaptırdı. Neeson, Yıldız Savaşları ve Cennetin Krallığı gibi sayısız filmde oynadı.

KARISI KAYAK KAZASINDA ÖLDÜ

Liam Neeson, 2009 yılında 45 yaşındaki eşi Natasha Richardson’ı kaybetti. İngiliz oyuncu Richardson, Kanada’da Mont Tremblant Kayak Merkezi’nde geçirdiği bir kaza sonucu, zorunlu olmasına karşın kask takmadığı için başından ağır yaralanmıştı. Richardson doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamamıştı. Eşinin ölümüyle zor günler geçiren Neeson çocukları sayesinde hayata tutundu.

Aşk defteri kabarık

Yıldız Savaşları filminde bir Jedi ustasını canlandıran Liam Neeson, Julia Roberts, Barbra Streisand ve Brooke Shields ile aşk yaşadı.

ALTINA İŞEDİ

Geçen yıl Asmalımescit’te bir mekânda eğlenen Neeson, oteline dönerken sıkışınca kuytu bir köşede tuvaletini yapmaya çalışırken gazetecilere yakalanmıştı. Aşırı alkollü olan Neeson, toparlanmaya çalışırken pantolonuna işemişti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: