NEFRET HİSSİ DOĞRU DEĞİL

Aldatmak ve aldatılmak konulu 'Sizi Seviyorum' filminde rol alan Irmak Ünal, "Avlanmak erkeğin doğasında var... Ben de bir dönem aldatıldığımı hissettim" dedi ve ekledi: Ona verilecek en büyük ceza hayatından çıkmak!

Magazin

NEFRET HİSSİ DOĞRU DEĞİL Emre Altuğ'un, sevgilisini aldatan bir adamı canlandırdığı 'Sizi Seviyorum' filminde rol alan Irmak Ünal, "Bu filmde insanlar kendilerini bulacak" dedi ve ekledi: "Çünkü Emre'nin yansıttığı duyguları erkeklerin hepsi yaşıyor. Avlanmak erkeklerin doğasında var. Onlarla aşık atmak anlamsız..." Kendisinin de bir dönem ihaneti hissettiğini ifade eden Ünal, şunları söyledi: "Aldatılmak bana başka bir bakış açısı kazandırdı. Ben yargılamaktan ve yargılanmaktan hoşlanmıyorum. Herkesin kendi koşulları içinde doğru ve yanlışları var. Ama bunlar insana tecrübe oluyor. Bu olaydan sonra bavulumu toplayıp gittim. Zaten intikam almakla uğraşacak vaktim yok!"

MAYMUN İŞTAHLILIK
Irmak Ünal, 18 Eylül'de gösterime girecek 'Sizi Seviyorum' filmi üzerinden ilişkilere bakışını anlattı...

'Sizi Seviyorum'da Emre Altuğ'un sevgililerinden birini canlandırıyorsunuz. Bu filmde kadın-erkek ilişkilerine farklı bir bakış açısı sunacak mısınız?
Film, insanların sıkıntı yaşadığı bir konuya parmak basıyor. Günümüzde kadın-erkek ilişkisinin nasıl pamuk ipliğine bağlı olduğuna, insanların birbirinden ne kadar kolay vazgeçtiğine dikkat çekiyor.

Sizce erkekler neden aldatıyor?
İnsan aldatan bir varlık... Maymun iştahlılık durumu var. Hep daha iyisi, daha eğlencelisi, daha güzeli varmış gibi bir doyumsuzluk duygusuna sahibiz. Bu da bizi kaosa sürüklüyor. Bence aldatmak bir kişilik bozukluğudur. Ben bu konuda ayrıma kesinlikle karşıyım. Kadınlar da erkekler kadar özgür yetiştirilseydi; erkekler kadar aldatıyor olurdu! Eğer insan kendisinde bunu hissediyorsa tamir etmeli diye düşünüyorum.

YOLUMA DEVAM EDERİM
Kadınların da aldattığı ancak yalan söyleme konusunda daha başarılı olduğu söylenir. Sizce bu doğru mu?
Doğru söylüyorlar... 'Kadın Beyni' diye bir kitap okuyorum ve kadınların daha saman altından su yürütmeye meyilli bir beyni olduğunu anlatıyor. Erkek her zaman dışarıda avlanan bir varlık ve böyle olmaya devam edecek. Kimse bununla aşık atmaya kalkmamalı. Tek eşliliğe geçiş yaptıktan sonra insanın kurallara uyması gerektiğine inanıyorum.

Siz aldatılsanız, tepkiniz ne olur?
Aldatılırsam sadece giderim. Bununla kaybedecek zamanım yok. Beni aldatan biri hayatımdan çıkmak istemiştir. Yapacak bir şey yok. Yoluma devam ederim. Bu karşınızdaki insanın size değil kendisine yaptığı bir şey! Oturup "Bununla nasıl başa çıkacağım?" diye düşünmem.

Hiç aldatıldığınızı hissettiniz mi?
Benim de böyle bir duyguya kendimi yakın hissettiğim bir dönem oldu.

Bu durumdan sonra ilişkilere daha mı farklı bakmaya başladınız?
Kesinlikle ilişkilerin başka bir boyutunu gördüm. Kötü bir şey hissetmiyorum. O duruma maruz kalıp kin ve nefret gütmektense yargılamamayı seçiyorum.

İhanete uğrayınca ne yapmıştınız?
Hiçbir şey yapmadım. Bavulumu toplayıp gittim. En büyük ceza; sizin o insanın hayatından çıkmanızdır. Hayatından çıkmaktan kastım küslük değil. Arkadaş olursun ama sen artık onun kadını değilsindir. Bundan büyük bir ceza olamaz.

NEFRET HİSSİ DOĞRU DEĞİL
'Sizi Seviyorum' filminde kadınlar Emre Altuğ'dan intikam alıyor. Bu mantıklı bir davranış mı?
Canlandırdığım karakterin yaptığı şeyi yapmam. Başkalarının saçmalıklarıyla uğraşmak için zamanım yok...

Kadınlarda intikam hırsı olduğunu gözlemliyor musunuz?
Evet, görüyorum. Hatta tutku haline dönüştürmek gibi bir durumları da var. Hiçbir konuda kin, nefret ve intikam hırsı beslemek doğru değil.

Rolünüzü gerçek hayatla karşılaştırdınız mı?
Filmde ayna olacak çok şey var. İnsanlar izlediği zaman "Ben de bunu yapıyorum" diyecekler. Güldürdüğü kadar mesajlar da verecek bir film...

'Issız Adam'dan da çok etkilenmişlerdi...
'Issız Adam'ın Türkiye'nin genelinde yaşadığına inanmıyorum. Bizim filmin ise genele hitap edecek bir hikayesi var.

Türkiye'de çok ihanet hikayesi yaşanıyor mu?
Artık aldatılmak adet haline getirildi. Bazı kadınlar da bunu kabulleniyor.

KISA FİLMİMİZ FESTİVALLERDE GÖSTERİLECEK!
Önümüzdeki dönemlerde bir dizide olacak mısınız?
Düşünüyorum. Okuduğum işler var ama henüz net bir karar vermedim. Bir senedir dizi piyasasının içinde değilim ve bu yüzden güzel bir karakterle insanların karşısına çıkmak istiyorum. Beni geliştirecek bir şeyler yapmak istiyorum. İnsanlarla paylaşmak istediğim hikayelerim var.

Yazdığınız hikayeler var mı?
Kendi yazdığım şeyler yok ama hayata geçirmek istediğim fikirlerim var. Yaz başında bir tane kısa film çektik; festivallerde gösterilecek. Bu kısa filmin montajlarının bitmesini heyecanla bekliyorum. Teoman Kumbaracıbaşı ile birlikte oynadık. Benim için çok iyi tecrübeydi. Gencecik insanlarla çalıştım. Çok heyecanlı bir ekipti... Bu tarz projeleri hep değerlendiriyorum. Yeni mezunlar bana bir sürü kısa film senaryosu yolluyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: