NEJAT İŞLER VE BELÇİM BİLGİN BAŞROLDE!

Haldun Taner’in ünlü eseri “Keşanlı Ali Destanı” yakında Kanal D’de dizi olarak ekrana gelecek

Magazin

NEJAT İŞLER VE BELÇİM BİLGİN BAŞROLDE! 50’li yılların Türkiye’sinden bir kesitin anlatıldığı ‘Keşanlı Ali Destanı’nın prodüksiyonu D Yapım’a ait. Yönetmen koltuğunda Çağan Irmak var. Senaryo Özen Yula ve Özlem Havuzlu’nun kaleminden çıkıyor, dizinin müzik danışmanlığını Yalçın Tura üstleniyor.

İşlemediği bir cinayet yüzünden hapis yatan Ali’nin kabadayıya dönüşme sürecini, Zilha’ya olan aşkını, Sineklidağ Mahallesi’nde oturanların dayanışmasını, kavgalarını, dönemin sınıf çatışmalarını hem mizahi hem de duygusal bir dille anlatan dev eser için İstanbul Beykoz’da sıfırdan plato kuruldu.

İnşaatı yaklaşık 2 ay süren mahalle 12 evden oluşuyor. Ayrıca bir kahvehane ve lokalin yanı sıra manav, odun deposu ve kabzımal var. Mahallenin yapımında 700 metrekare cam, 4 ton boya, döneme uygun aydınlatma ürünleri kullanıldı. 50’li yılları yansıtan kostümler dikildi, özel atölyede 4 bin metre kumaş harcandı. Dizinin çekimleri halen özel platonun dışında İstanbul’un çeşitli semtlerinde devam ediyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: