Nejat İşler'in doktorundan önemli açıklama!

Nejat İşler bugün Bodrum'da tedavi olduğu hastaneden İstanbul'daki bir hastaneye sevk edildi. İstanbul'daki doktoru Nejat İşler'in durumuyla ilgili açıklama yaptı...

Magazin

Nejat İşler'in doktorundan önemli açıklama! Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu:

“NEJAT İŞLER’İN TEDAVİSİ, YOĞUN BAKIM SERVİSİNDE SÜRDÜRÜLÜYOR”

22 Ocak 2014, Çarşamba günü, ailesinin isteğiyle Acıbadem Bodrum Hastanesi’nden nakil edilerek İstanbul’a getirilen sanatçı Nejat İşler’in sağlık durumuyla ilgili saat 15:00’te bir açıklama yapan Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu şu bilgileri verdi:

“Sayın Nejat İşler’in tedavisi bugün itibariyle, Acıbadem Maslak Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde sürdürülmektedir. 17 Ocak 2014 tarihinden bu yana Bodrum hastanemizde sürdürülen yoğun bakım tedavisi sırasında sağlık durumunda görülen olumlu değişiklikler, hastamızın İstanbul’a transfer edilebilmesini mümkün kılmıştır.

Hastamız uçak ambulans ile Yoğun Bakım ve Reanimasyon uzmanlarımız Prof. Dr. Nahit Çakar ve Uz. Dr. İsmail Demirel gözetiminde saat 11: 00 sularında Acıbadem Maslak hastanemize nakil edilmiştir.

Hastanemize ulaşan Sayın Nejat İşler’in tıbbi durumuyla ilgili; yoğun bakım, göğüs hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları ve kardiyoloji uzmanları tarafından yeniden bir değerlendirme yapılmış olup, olumlu değişimlerin sürdüğü gözlenmiştir. Hastamızın sağlık durumunda Bodrum’da başlayan olumlu değişikliklerin sürüyor olması sevindiricidir. Ancak buna rağmen enfeksiyon nedeniyle geçirmekte olduğu kritik süreci ve yaşamsal riski devam etmektedir.

Bu arada hastamızın sağlık durumuyla ilgili medyaya yansıyan bazı haberlerde sıkça gündeme getirilen iki konuya açıklık getirmek isteriz;

Öncelikle Bodrum hastanesi tarafından yapılan yazılı açıklamada hastamız Nejat İşler’in siroz olmadığı belirtilmişti. Buna rağmen bu konuda sorular yöneltilmeye devam ettiği için biz de bir kez daha vurgulamak isteriz ki, hastamız siroz değildir.

Ayrıca hastamızın yaşadığı akciğer enfeksiyonunun H3N2 virüsünden kaynaklanmadığı saptanmıştır. Hastamızda görülen enfeksiyon süreci, virütik bir enfeksiyonu izleyen bakteriyel pnömoni (klebsiella)’dır. Bodrum hastanemizde başlayan bu yöndeki tedavi halen devam etmektedir.

Bunla birlikte önemli bir noktaya daha dikkat çekmek istiyorum; Tedavinin hassasiyeti nedeniyle hastamızın tedavi sürecinde yoğun bakım servisine ziyaretçi kabul edilmeyecektir. Bu konuda yakınlarının ve sevenlerinin anlayışını rica ediyoruz,”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: