NEW YORK'TA TÜRK FİLMLERİ ZAMANI

BU yıl 10'uncusu düzenlenecek New York Türk Filmleri Festivali’nde, uluslararası başarılara imza atmış sanatçıların yanı sıra yeni yeteneklerin yapıtları da ABD’nin kültür ve sanat başkenti New York’ta gösterime girecek.

Magazin

NEW YORK'TA TÜRK FİLMLERİ ZAMANI Geleneksel olarak her yıl düzenlenenve uluslararası başarılara imza atmış sinemacıların yanı sıra yeni yeteneklerin yapımlarını da ABD’nin kültür ve sanat başkentine getiren New York Türk Film Festivali’nin 10’uncusu 3-11 Ekim 2008 tarihleri arasında Anthology Film Archives salonlarında gerçekleştirilecek.

Festivalin bu yılki programında 24 film yer alacak. İlk gün kısa filmlerden ‘Sardunya’ ile Klasik Türk sineması örneklerinden ‘Bereketli Topraklar Üzerinde’nin gösterileceği 10’uncu New York Film Festivali’nde ayrıca, ‘Ayak Altında’, ‘Ademin Trenleri’, ‘Yoldaki Kedi’, ‘Beyaz Melek’, ‘Unus Mundus’, ‘Mutluluk’, ‘Yaban’, ‘Yaşamın Kıyısında’, ‘Bir Cinayetin İki Öyküsü’, ‘Münferit’, ‘Bir Kelek Etkisi’, ‘Kabadayı’, ‘Yokuş’, ‘Akamas’, ‘Burger Rüyaları’, ‘Ulak’, ‘Ara’, ‘Rıza’, ‘Saat Kaç’, ‘Cenneti Beklerken’, ‘Güvercin Taklası’ ve ‘Yumurta’ da gösterilecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: