NEZ RÖPORTAJI!

'Sıkı Dostlar' dizisinde rol almaya başlayan, bir dönemin seksi şarkıcısı Nez, botokslu oyunculara sert çıktı: Ağlaması gereken yerde sadece yaş görmek çok komik geliyor bana. Sürekli, ölü balık gibi bakıyorlar

Magazin

NEZ RÖPORTAJI! 'Turkish Delight' adlı albümüyle, şarkılarından çok seksi danslarıyla adından bahsettiren ve 'Türkiye'nin Shakira'sı' diye nitelendirilen Nez, bir süre müziğe ara vermişti. Haluk Bilginer, Özkan Uğur, Hakan Bilgin, Hasibe Eren gibi deneyimli oyuncu kadrosuyla dikkat çeken 'Sıkı Dostlar' adlı dizide Şahika rolünü üstlenerek ekranlara 'oyuncu' olarak dönen Nez, oyunculukta da en az şarkıcılıkta olduğu kadar iddialı... 2006 yılında işadamı Berna Nuri Süer ile evlenen, 3.5 aylık hamileyken, bebeğini kaybeden ve 2008 yılında da eşinden ayrılan Nez, "Boşanmasaydım pişman olurdum" dedi.

Oyunculuğa nasıl başladınız?
İngiltere'de drama eğitimi aldım. Bu yönümün üzerine pek gidemedim. Çünkü müzik benim için çok ani oldu. Daha önce TRT'de 'Tutku Çemberi' adlı dizide de oynamıştım. Oyunculuk her zaman içimde olan bir şeydi.

'Sıkı Dostlar'a nasıl dahil oldunuz?
Kanaldan teklif geldi. Bir röportajımı okumuşlar ve benim oyunculuk eğitimi aldığımı öğrenmişler. Okuma provaları falan derken, bir baktım ki müthiş bir kadronun içindeyim.

Nasıl bir karakter canlandırıyorsunuz?
Şahika adında, nesli tükenmekte olan hayvanlara kendini adamış duyarlı bir kızı canlandırıyorum. Özkan Uğur'un oynadığı Cevdet karakterinin ve diziye yeni dahil olan Ömür Arpacı'nın canladırdığı Korel Kolkanat adlı karakterin aşık olduğu bir kız.

Şahika'nın sizinle örtüşen yanı var mı?
Hayvanseverliğimiz çok benziyor. Evimde 15 tane kedim, bir de köpeğim var. Yolda kedi-köpek görsem hemen veterinere götürürüm. Komiğimdir.

Gelen tepkiler nasıl?
İnsanları güldürmek çok zordur. Ama çevreden, başarılı olduğum, izleyiciyi güldürebildiğim şeklinde tepkiler alıyorum. Eğer estetikli olsaydım, komedi yapamazdım. Her mimiğe ihtiyacım var. Allah'a şükür ki, hiç bu işlere girmemişim. Her çizgimin benim için ayrı bir güzelliği var.

OYUNCUDA BOTOKS OLMAMALI
Ama dizilerde çok sayıda estetikli oyuncu rol alıyor...
Ağlaması gereken yerde oyuncunun gözünde sadece yaş görmek çok komik geliyor bana. Bence oyuncunun silahı mimiktir. Mimik yapamadığın sürece, seyirciyi nasıl ikna edebilirsin? Sürekli, ölü balık gibi bakıyorlar. Hiç tatmin etmiyor beni. Oyuncuda botoks filan kesinlikle olmamalı.

Oyunculukta bir hayaliniz var mı?
Hayalini kurduğum muhteşem bir teklif aldım. 'Piano Piano Bacaksız' ve 'Uçurtmayı Vurmasınlar' gibi iki önemli filme imzasını atmış dev bir ismin, Tunç Başaran'ın yeni filminde rol alacağım. Hep böyle usta bir ismin filminde oynama hayaliyle büyüdüm.

İlk çıktığınız dönemden bu yana neler değişti hayatınızda?
2000 yılına damgamı vurdum. 2002'de Nez albümünde de ortalığı kasıp kavurdum. 2006 ortasında 'Yüzdeyüz Nez' albümünün çıkmasıyla kendi istediğim müzik anlayışını yerleştirdim. İnsanlar sayemde dansın ve sahne şovunun da ne kadar önemli olduğunun farkına vardı. Benden günlük hayatımda da aşırı seksi, sürekli vamp kadın olmamı bekliyorlar. Oysa ben de bir insanım. Sahne başka o başka.

Seksi kadın imajından ve verdiğiniz seksi pozlardan pişmanlık duydunuz mu?
Hayır, duymadım. Herkes bu pozları verebilir. Ben, o pozların çok estetik olduğunu düşünüyorum. Benim stüdyo dışında çekilmiş özel pozlarım yok. Türkiye'nin en güzel kadınları arasında yer almak benim için çok gurur vericiydi. Ama şimdi bakıyorum da o dönem çektiğim kliplerde biraz sınırı aşmışım. O görüntüler benim düşündüğümün bir tık ötesindeydi.

Şu an olsa yine yapar mısınız?
30 yaşına geldim ve o dönem bitti. Bir daha yapmam. Her şey yaşında güzel.

BOŞANMASAYDIM PİŞMAN OLURDUM
2006'da bir anda evlenmiş ve gündeme damgasını vurmuştunuz...
Türkiye'de güzel kadınlar evlenemez diye bir kural var sanki. Nuri'yle reklam ajansında birlikte çalıştık. Sonra farklı bir elektrik aldım. Evlendik. İki yıl evli kaldık.Bırak iki yılı, iki ay ilişki sürdüremeyenler var. Kimse ayrılacağım diye evlenmez. Yaşadığım zor sürece rağmen savaşmasaydım ve boşanmasaydım pişman olurdum.

Anne olmaya da karar vermiştiniz ama talihsiz bir olay başınıza geldi... Hayatıma çok sevdiğim biri girerse yine anne olmak isterim. Yıllar sonra 'keşke' dememek için... Çünkü kadınların durumu daha farklı. En fazla beş yıl içinde anne olmak istiyorum.

BİTTİ DİYENLER BENİ İZLESİN!
2002'den sonra müziğe ara verdiniz ve 'bu kız bitti' denildi. Bu yaklaşım sizi rahatsız etti mi?
Şirket sözleşmemin TMSF'ye verilmesi sebebiyle bir süre çalışamadım. Herkes 'bu kız bitti' dedi ve çok üzüldüm. 'Bitti' diyenler beni izlemeye devam etsin... Ben olay yaratmak istemedim. Haber olmak isteseydim kanal kanal dolaşır 'çalışamıyorum' filan diye ağlardım. Sabretmeyi öğrendim.

HADİSE BENİ TAKLİT ETMİYOR
Sahnede beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz kişiler var mı?
Benim en popüler olduğum dönemde 'bu kadar dans edilir mi' diye eleştiriyorlardı. Şimdi herkes dans etmeye çalışıyor. Takdir edilecek bir şey. Arkana dört dansçı alarak, sahne şovu yaptığını sananlar var. Baktın ki yapamıyorsun, eleştirme, takdir et. Hadise ne güzel dans ediyor mesela... Ben bunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum. Benim 10 yıl önce yaptığım şeyi yapıyor diye bana diyorlar ki 'sizi mi taklit ediyor?' Hayır. Kızın içinde var. Onu beğeniyorum. Demet Akalın bana göre yorumcu değil ama Bengü yorumcu. Güzel sesi var ve canlı da okuyabiliyor. Demet sadece albümde güzel okuyor, canlı performansı sıfır!
  • NEZ
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: